2021 Kış Sezonunun Gözde Ayakkabı Trendleri

0
1583
2021 sonbahar-kış ayakkabı sezonu

2021 sonbahar/kış sezonuna şimdiden bazı ayakkabıların damga vurduğunu söylesek yanılmış olmayız. Klasikler, pratikler, iddialı stiller… 2021 sonbahar/kış sezonunda hepsi var. İşte hemen yatırım yapmanız gereken 2021 kış sezonunun en dikkat çeken ayakkabı trendleri!

2021 sonbahar-kış ayakkabı sezonu
Görsel: 2021 sonbahar-kış ayakkabı sezonu

1.    Kolej ayakkabıları 

Pandemi sürecinde bol bol hayal kurduk. Bu yüzden olacak ki nostajli birçok yönden geçtiğimiz bir buçuk yılın en büyük trendi oldu. İsterseniz kolej ayakkabıları için nostaljik ruh halimizi suçlayabilirsiniz. Çünkü 2021 kış sezonunda yüksek tabanlı makosanler çılgın bir geri dönüş yapmakta.

2.    Lastik tabanlar 

Z kuşağı trendleri domine etmeye devam ediyor. Rahatlığıyla pek çoğumuzun gönlünü fetheden lastik tabanların günlük kullanımdan fazlasına uyum sağlayacağı ve çok şık olabileceği kanıtlandı.

3.    Hayvan desenli çizmeler 

Hayvan desenlerinin fazla iddialı olduğunu düşünüyorsanız bir de çizmelerle birleştirin. Leopar desenlilerden yılan desenlilere, hayvan desenli çizmeler sezonun yükselen çizme trendi.

4.    Platform 

Minimalist ayakkabılardan sıkıldıysanız platform topuklular sizi kurtarmaya geldiler. Platform topuklar sizi yerden yükseltirken punk enerjisiyle modunuzu da yükseltmektedir.

5.    Sivri uçlu 

Seksi ve iddialı görünümleri sevenler için sivri uçlu babetler, topuklu ayakkabılar ve botlar sezonu domine eden trendler arasında yerini aldı bile.

2021 sonbahar-kış ayakkabı sezonu
Görsel: 2021 sonbahar-kış ayakkabı sezonu

6.    Krem 

Bu sezonun en zengin görünümlü ayakkabıları elbette krem rengi ayakkabılar. Özellikle birbirine yakın tonlarda parçalarla birleştirdiğinizde lüks bir görüntü yaratmanız kaçınılmaz.

7.    Yüksek satürasyon 

Minimalistleri dışarı alalım. Geri dönüş yapan trendlerden bir tanesi de renkli ayakkabılar. Göz alıcı ve nostaljik görünümleriyle kış klasiği koyu renklerin tahtını sallamaktalar.

8.    Çorap ve sandalet 

Çorap ve sandalet trendi sezonun şüphesiz “ya sev ya terk et” trendi. Sandaletleri ve eğlenceli moda oyunlarını sevenler çoktan uyum sağladı bile!

Sonbahar geçişlerinde nasıl kombin yapılır?

Sarı ve toprak renklerinin tüm tonlarını içinde barındıran sonbahar mevsimi, hüznün ve romantizmin en güzel zamanı olarak bilinir. Bu mevsimin olmazsa olmazları, trikolar, yumoş pelüş kumaşlar ve havadar yünlü materyaller… Bu malzemelerle tasarlanmış ürünleri gardırobunuza ekleyerek işe başlayabilirsiniz.

Trikolara önemle vurgu yapalım. Çünkü, geçmişten günümüze moda sahnesinden hiçbir zaman inmeyen trikolar, üst gruptaki kazak, bluz, hırka, süveter gibi parçaların yanı sıra artık pantolon, etek ve elbise olarak daha fazla rağbet görür. İnce dokulu trikoları, geçiş mevsimlerinde rahatlıkla stilinize dahil edebilirsiniz. Hafif ve yumuşak dokulu trikolarda, toprak ve nötral renk seçimleri yaparak daha minimal ve şık bir tarz oluşturabilirsiniz. Üstelik trikolar, sadece günlük yaşamdaki kıyafet tercihlerinizi değil birçok farklı ortamda stilinizi tamamlayacak zarif tasarımlardan oluşur. Siz de bu stili, ince detaylarla daha da çekici hale getirebilirsiniz. Bakır, gümüş ve altın gibi madeni aksesuarlarla nötral tonlardaki trikoları tamamlayabilirsiniz.

Kat kat giyinmek geçiş mevsimlerinin belki de en önemli kurtarıcı tüyosu diyebilirim. Tek parça ile günün sonunda vücut sıcaklığını ideal seviyede tutmak zor olabilir. Bu nedenle, içeriden dışarı doğru ve inceden kalın parçalara doğru katmanlayarak size konforlu ve şık bir görünüm yaratacak seçimler yapabilirsiniz. Basic t-shirt, gömlek, mont ya da gömlek, hırka ve ince palto gibi farklı ürünleri katmanlama yöntemiyle kombin yapabilirsiniz.

Sonbahar Geçişlerinde Nasıl Kombin Yapılır?
Görsel: Sonbahar Geçişlerinde Nasıl Kombin Yapılır?

Bu şekilde, kendinizi ortamın sıcaklık hissine göre daha rahat hissedecek biçimde giyinebilirsiniz. Katmanlı giyim, hem geçiş mevsimlerinde işlevsel bir yöntemdir hem de moda zevkinizi daha rahat biçimde ortaya koyabileceğiniz gerçek bir moda algısına sahip olduğunuzu gösteren çarpıcı bir stildir. Tek parça ile şık olmak kadar, birden fazla parçayı bir araya getirerek uyumu yakalamak ve şık olmak da bir o kadar zor ve estetiktir.

Sonbahar mevsimi için gardırop düzenlerken renk seçimi de son derece önemlidir. Mevsimin iklimsel koşulları da dikkate alındığında, daha sıcak renklerin seçilmesi avantaj sağlar. Elbette cilt renginiz, saç renginiz gibi diğer etmenlerin de dikkate alınması gerekir. Yine de ana parçaların yumuşak ve doğal renklerle oluşturulması, hem kombin yapmanızı hem de serin bir mevsimde daha natürel bir görünüm elde etmenizi kolaylaştırır.

Dış giyimde tercihiniz trençkotlardan yana olsun… Geçiş mevsimlerinde asla vazgeçilmemesi gereken tasarımların başında trençkotlar gelir. Gardırobunuzda camel, bej ya da kiremit gibi sıcak renklerle tasarlanmış en az bir tane trençkot olmasını tavsiye ederiz. Trençkotları, mini elbise, etek, pantolon ve hatta yarı sportif parçalarla bile kombin yapabilir, bu ürünle her türlü stilinizi güçlendirebilirsiniz. Trençkotların kendine has havalı ve gizemli duruşu, size çabasız bir şıklığın da yolunu açacaktır.

Sağlıklı günler dileriz 😊