Akrilik Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

0
1643
Akrilik-tırnak-nedir

Güzellik endüstrisi her gün yeni bir teknolojiyle karşı karşıya. Artık tırnaklar için akrilik tırnak modası söz konusu. Son dönemlerde güzellik sektöründe fazlaca öne çıkan akrilik tırnaklar, doğal tırnaklarda üzerine yapılan bir işlemle son trendlerin zirvesine ulaşmış olup protez veya akrilik olarak adlandırılmaktadır. Görsel efektlerin yanı sıra tırnak yeme alışkanlığını da engelleyebilir. Peki akrilik tırnaklar nedir? İşte kafanızdaki tüm soruların yanıtları…

Akrilik-tırnak-nedir

Akrilik tırnaklar nedir?

Bir tür protez tırnak uygulamasıdır. Genellikle güzellik salonlarında profesyonellerin yardımı ile uygulanmasına rağmen evde sabır ve özveri ile de uygulayabilirsiniz. Takma tırnakları günlük olarak kullanabilmenize rağmen protez tırnaklara düzenli bakım yaparsanız 6 aya kadar kullanılabilir.
Uygulama sırasında özel tozlar ve sıvılar kullanılır.

Bu malzemelerin içerdiği monomer molekülleri bir polimer oluşturur ve tırnak şeklini alabilen yumuşak bir madde oluşturur. Uzmanlar tarafından uygulanan bu yumuşak madde uyguladığında sertleşir ve tırnak gibi görünür. Ardından, gerektiği kadar oje ve cila kullanarak cilalama işlemi ile bitirilir.

Bu tip protezlerin tercih edilmesinin sebebi genellikle diğer takma tırnaklara göre daha uzun ömürlü olmasıdır. Akrilik tırnakların avantajlarından biri de ojenin daha uzun ömürlü olmasıdır. Kolayca kırılmayan her uzunlukta tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Akrilik tırnak kendi tırnağının üzerine uygulanan uzun hazır tırnaklarıdır. Akrilik tırnak, asıl tırnağın üzerine bazı koruyucu maddeler kullanıldıktan sonra uygulanır. Akrilik tırnak kadınlar için çok kullanışlı olup tırnak uzatamayan kadınların rahatlık ile bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmasını sağlar.

akrilik-tırnak-

Kimler akrilik tırnak yaptırabilir:
• Özellik ile tırnak yeme problemi olanlar.
• Kırılgan tırnaklara sahip olanlar.
• Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan çalışan kadınlar.

Jel tırnak

Jel tırnak çeşitleri

  • Jel tırnaklar: bu yöntemde tırnaklara jel benzeri bir sıvı sürülür. Bu en çok tercih edilen ve kalıcı yöntemlerden biridir.

Jel sıvısı üç aşamada uygulanır. Öncelikle kullanılan jel tırnakları sabitlemek için kullanılır. İkincisi, daha kalın bir jel kullanılır. Tırnaklar bu jel ile şekillendirilir. Son olarak, son dokunuş için jeli tırnaklara uygulanır. Bu son jel, tırnakların daha parlak görünmesini sağlar.

  • Akrilik tırnaklar: bu, özel toz ve sıvı ile yapılan bir tür yapay tırnaklardır. Bu uygulama sıkça tercih edilen bir işlemdir. Tırnak uçlarına plastik tırnaklar yerleştirilip kalan tırnaklarında özel bir karışım ile doldurulmasıyla yapılır.

Akrilik tırnak tırnaklarda ne kadar kalır?

Bu tırnaklar, uzun süreli dayanıklılığı nedeniyle kadınlardan ilgi görmekte ve tırnak bakımına vakti olmayan kadınlar tarafından kurtarıcı olarak görülmektedir. Tırnağın üzerinde ne kadar kalacağı belli olmamakla birlikte tırnağın uzama hızına bağlı olarak da değişebilir. Doğal tırnaklarınız büyüdüğünde alt kısımda boşluklar görünecektir. Bu boşlukları düzeltmek için her 2-3 haftada bir güzellik uzmanına gitmeniz gerekebilir.

Tırnaklara zarar verir mi?

Tırnakların daha sağlıklı ve düzenli görünmesine yardımcı olan akrilik tırnak uygulaması, tırnaklara koruyucu tedavisi uygulanmasının ardından yapılmaktadır. Tırnaklara zarar vermez, doğal tırnakların nefes almasını engellemez. Tırnakları, kırılgan ve kırılgan olmaya müsait veya tırnaklarının şeklinden memnun olmayanlar, bu rüya gibi olan tırnaklara akrilik tırnak yöntemini ile sahip olabilirler.

Akrilik tırnak modeli

Akrilik tırnak nasıl yapılır?

Gerekli malzemeler:

  • Akriliklik likit
  • Akrilik toz
  • Akrilik uygulama fırçası
  • Frenç veya yuvarlak kesim plastik tırnak uçları
  • Tırnak ucu yapıştırıcısı
  • Uygulama kabı
  • Katikül yağı (tırnaklarınızın güçlenmesine yardımcı olan özel bir yağdır)

Yapılışı: Öncelikle tırnaklar uygulama için hazırlanmalıdır. Tırnaklarınızda oje varsa onu temizlemeli ve törpü ile cilalamalı ve tırnaklarınızı olabildiğince kısa kesmelisiniz. Tırnakların kenarlarını temiz tutmak için epidermal yağ ile yumuşatılmış tırnakları itmelisiniz.

Uzun süre tırnak kullanmak isteyenler için plastik tırnak ucu şablonunu tırnağın altına yerleştirdikten sonra karışık akrilik tozu ve sıvıyı tırnak üzerine nazikçe sürün. Uygulamadan sonra tırnakları steril sıvı ile temizleyin, alkol en etkili çözümü sağlayacaktır. Daha uzun süre gitmesi ve uzun ömürlü olması için üzerine şeffaf oje sürebilirsiniz. Kaplama sonrası akriliğin kuruması ve sertleşmesi beklenmelidir. Bu işlem ortalama 3 haftada bir bakım gerektirir.

Akrilik tırnaklar nasıl çıkarılır?

Bir güzellik salonunda uygulamayı tamamladıysanız uygulamanın yapıldığı salona gidip tırnakları çıkarabilirsiniz. Kendiniz evde yaparsanız, tırnaklarınızdaki parlaklık kaybolana kadar akrilik bir törpü ile törpüleyin. Oje sökücüyü pamuk topunun üzerine yüksek oranda asetonla dökün, tırnaklarınızı tek tek katman şeklinde kaplayın, daha sonrasında folyoya sarın ve ortalama yarım saat bekleyin.

Pamuklu bezi çıkarırken akrilik çıkarılmazsa aynı adımları tekrarlayın. Akrilik tamamen çıkarıldıktan sonra 1-2 hafta içerisinde nemlendirici ve tırnak sertleştiriciler ile tırnaklarınızı eski haline getirebilirsiniz.
Sağlıklı günler dileriz ?