Arkadaşınız ile Birlikte Yapabileceğiniz Karın Antrenmanları

0
1636
Arkadaşınız ile Birlikte Yapabileceğiniz Karın Antremanları
Arkadaşınız ile Birlikte Yapabileceğiniz Karın Antremanları

Neden karın egzersizlerinizi bir antrenman partneri ile yapmayı düşünmüyorsunuz? Karın kaslarınızı bir arkadaşınız ile birlikte çalıştırmak antrenmanınızı çok daha yüksek yoğunluklu ve eğlenceli bir rutine dönüştürecek! Annelik Yolunda ekibi olarak, bu yazımızda sizlere arkadaşınız ile birlikte yapabileceğiniz karın antrenmanlarından bahsedeceğiz. Hazırsanız, eğlenceyi ikiye katlamaya başlayalım!

Görsel 1: Arkadaş ile spor yapmak oldukça eğlencelidir.

İkili Bisiklet

Dizleriniz 90 derece bükülü olacak şekilde yere yatın. Partnerinizin de her iki ayağı havada olmalı ve ayaklarınızın tabanları birbirine tamamen temas etmeli. Elleriniz başınızın yanlarında durmalı. Partnerlerden biri, bir bacağını diğer partnere doğru uzatırken, diğer partner de aynısını ters tarafla yapmalı. Yani, her iki partnerin de bir bacağı uzatılmış ve diğer bükülmüş olmalı. Bu noktada ikiniz de gövdenizi hafifçe döndürün ve bir dirseğinizi diğer tarafın bükülü olan dizine yaklaştırın. Ardından diğer bacağı büküp, öbürünü uzatın ve diğer dirseği bükülü dize doğru getirin. Bacaklarınızı hareket ettirirken sabit bir ritim geliştirdiğinizde hareketten tam verim alabilirsiniz. Bunu 60 saniyelik 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Görsel 2: Dizleriniz 90 derece bükülü olacak şekilde yere yatın.

Çak Bir Beşlik Mekik

Dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yerde olacak şekilde uzanın. Partnerinizin ayak parmakları, sizinkilerle temas halinde olmalı. Elleriniz başınızın arkasına hafifçe dokunacak şekilde, her ikiniz de gövdenizi tam bir mekik için kaldırın. Mekiğin en üst seviyesinde partnerinize beşlik çakın ya da parmaklarına dokunun. Sabit bir ritim geliştirmeli ve böylece partnerinizle aynı hızda inip kalkmalısınız. Bunu 12 ya da20 saniye boyunca ve 3 set tekrar şeklinde yapabilirsiniz.

Görsel 3: Dizleriniz bükülü ve ayaklarınız yerde olacak şekilde uzanın.

Sağlık Topu Pası

“Çak Bir Beşlik Mekik” hareketi ile aynı başlangıç ​​pozisyonunu alın, ancak bu kez biriniz iki eliyle göğsünde bir sağlık topu tutsun. İkiniz de yukarı ulaştığınızda, topu tutan kişi diğerine pas versin. Her tekrarda topu değiştirerek diziyi tekrarlayın. Bu egzersizi de 12 ya da 20 saniye boyunca ve 3 set tekrar şeklinde yapabilirsiniz.

Görsel 4: İkiniz de yukarı ulaştığınızda, topu tutan kişi diğerine pas versin. Her tekrarda topu değiştirerek diziyi tekrarlayın.

Sağlık Topu ile Russian Twist

Başlamak için her ikinizin de dizleri hafifçe bükülü, ayakları bitişik, topukları yerde olsun. Sırt sırta vererek oturma pozisyonu alın, her ikiniz de başlarınız neredeyse birbirine değecek şekilde yaklaşık 45 derece geriye yaslanmalısınız. Bir kişi sağlık topunu iki eliyle göğsünde tutarak başlayacak, sonra sağa dönecek ve topu almak için sola dönen partnerine pas vermek için uzanacak. Daha sonra topu tutan kişi, gövdesini sağa doğru döndürecek ve böylece topu tekrar değiştirmek için aynı tarafta buluşacaksınız. Bunu 60 saniyelik 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Görsel 5: Başlamak için her ikinizin de dizleri hafifçe bükülü, ayakları bitişik, topukları yerde olsun.

Annelik Yolunda ekibi olarak, bu yazımızda sizlerle arkadaşınız ile yapabileceğiniz karın antrenmanı hareketlerini paylaştık. Sağlığınıza dikkat etmenizi temenni eder, arkadaşınız ile antrenman eğlencesini ikiye katlamanızı dileriz. Mutlu günler!

Kaynaklar:

  1. https://www.runtastic.com/blog/en/partner-exercises-abs/
  2. https://www.verywellfit.com/facts-about-ab-workouts-1229499
  3. https://dailyburn.com/life/db/partner-exercises-ab-workout/
  4. https://www.menshealth.com/fitness/a18752276/best-ab-exercises/

Görsel Kaynak: https://in.pinterest.com/pin/478437160410231534/