Evde Pratik Cilt Bakımı

0
1720
Evde Pratik Cilt Bakımı
Evde Pratik Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı denildiğinde aklınıza karışık ve zorlu cilt bakım seansları mı geliyor? Henüz pratik cilt bakımı seven Annelik Yolunda ekibi ile tanışmadınız o zaman! Birkaç pratik adımla evde cilt bakımının nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Evde cilt bakımı yapmak için çok fazla cilt bakım ürününe ve uzun saatlere ihtiyacınız yok! Gün içinde yapacağınız minik cilt bakımı adımları, cildinizin daha temiz, pürüzsüz ve fresh görünmesine yardımcı olmaktadır. Annelik Yolunda ekibi olarak, bu yazımızda en pratik ve etkili cilt bakım ürünlerini ve kolay cilt bakımının nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

Görsel 1: Gün içinde yapacağınız minik cilt bakımı adımları, cildinizin daha temiz, pürüzsüz ve fresh görünmesine yardımcı olmaktadır.

Cildinizi Kurutmadan Temizleyin!

Cildinizi temizlemek, cilt bakımının en kolay ve en etkili yoludur. Temiz ve sağlıklı bir cilt için mutlaka cildinizi günde iki kere temizlemelisiniz. Cildinizi temizlemek, gözeneklerdeki yağı, kiri ve makyaj artıklarını adeta mıknatıs gibi çekmekte ve gözeneklerinizin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Görsel 2: Cildinizi temizlemek, cilt bakımının en kolay ve en etkili yoludur.

Tonik Kullanmayı Unutmayın!

Tonik kullanmak, cilt bakımının görünmez kahramanıdır. Ayrıca tonik kullanmak sadece saniyeler süren bir cilt bakım adımı!

Görsel 3: Evde pratik cilt bakımı yapmak istediğin zaman cilt tipinize uygun bir tonik ile cildinizi temizlemek, cildinizin nemli ve pürüzsüz görünmesi için yeterli olacaktır.

Evde pratik cilt bakımı yapmak istediğin zaman cilt tipinize uygun bir tonik ile cildinizi temizlemek, cildinizin nemli ve pürüzsüz görünmesi için yeterli olacaktır. Düzenli tonik kullandığınızda gözeneklerinizin sıkılaştığını fark edebilirsiniz. Toniklerin formülünde bulunan hyaluronik asit sayesinde cildinizi kalıntılardan arındırır ve ferahlatır. Ayrıca, tonikler, cildinizi nemlendiriciye hazırlar.

Nemlendiriciyi Es Geçmeyin!

Cildinizi nemlendirmek evde kolay cilt bakımının en keyif veren aşaması olmalı! Nemlendirici sürerken, cilt bakımınızı tamamlamanın verdiği gururu yaşayabilirsiniz!

Görsel 4: Nemlendirici sürerken, cilt bakımınızı tamamlamanın verdiği gururu yaşayabilirsiniz!

Günde iki kere, sabah ve akşam olmak üzere temiz cildine nemlendirici sürmenizi öneririz.

Kağıt Maske Kullanın!

Cildinizi neme doyurmak için kağıt maskeleri haftada 2 kere kullanmanız yeterli olacaktır. Yoğun nemlendirme etkisi olan kağıt maskeler, cildinize bakım yaparak daha parlak görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, sizin yapmanız gereken hiçbir işlem yok! Sadece kağıt maskeyi açın ve yüzünüze yerleştirin. Sürenin sonunda maskeyi çıkarın ve kalan ürünü cildinize yedirin. İşte bu kadar!

Görsel 5: Cildinizi neme doyurmak için kağıt maskeleri haftada 2 kere kullanmanız yeterli olacaktır.

Annelik Yolunda ekibi olarak, cildinize özenli davranmanızı tavsiye eder, mutlu günler dileriz!

Kaynaklar:

  1. https://theeverygirl.com/morning-skincare-routine/
  2. https://www.theatlantic.com/health/archive/2018/03/the-citizen-science-of-skin-care/555125/
  3. https://www.seventeen.com/beauty/makeup-skincare/a29074472/how-to-get-glowing-skin/

Görsel Kaynak: https://www.polsov.com/17870-kak-zabotitsja-o-sebe-zimoi.html