Hem Sağlıklı Hem Konforlu: Müslin Bornoz

0
1277
Müslin Kumaş 101: Müslin Bornoz Nedir?
Müslin Kumaş 101: Müslin Bornoz Nedir?

Müslin kumaştan üretilen kaliteli ürünlere ulaşmak için muslinstyle.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Müslin bornoz özellikle ebeveynlerin bebekleri için en çok tercih ettikleri bornoz türleri arasında yer alır. Müslin bornoz düz dokuma kumaş tipine sahip bir çeşit havlu türüdür. Müslin bornozun içeriğinde müslin kumaş kullanılmasından ötürü müslin bornozlar için doğal bir üründür diyebiliriz. Müslin bornoz pek çok farklı ince dokumalardan kalın dokumalara kadar farklı şekilde üretilip satışa sunulurlar. Ebeveynlere ise bebekleri için en doğru ve sağlıklı olanı seçmek kalır.

Ücretsiz Bornoz Giyen Kadın Fotoğrafı Stok Fotoğraflar
Görsel 1: Müslin bornoz özellikle ebeveynlerin bebekleri için en çok tercih ettikleri bornoz türleri arasında yer alır.

Müslin Bebek Bornozunun Özellikleri Nelerdir?

Bebekler için tercih edilen bu bornoz türü bebeğinizin hassas vücuduyla en doğru uyumu sağlar. Bunun sonucu olarak da bebeğinizin cildi tahrişten tamamıyla uzak kalır. Muslin bebek bornoz diğer bornoz türlerine göre neredeyse tama yakın bir nefes alabilirlik sunar. Nefes alabilirliğinin yanı sıra ise tamamen doğal, yumuşacık ve saf bir dokuya sahiptir. Müslin bebek bornozun en önemli özelliklerinden biri ise sıvıyı yüksek derecede emmesidir. Muslin bornoz bebeğinizin terlemesini engellerken diğer yandan da cildinin kurumasını önler. Genelde narin bir bornoz olarak görülse de maksimum dayanıklılık ve sapasağlam bir yapı sunar. Müslin bornozun narin olmasının avantajı ise bebeğinizin omuzlarında ekstra bir yük oluşturmaz. Diğer bornozlar gibi sıvıyı emerek ekstra bir ağırlık oluşturmaz. Bu da bebeğinizin sağlığı ve vücudu açısından oldukça önemlidir. Müslin bebek bornoz uzun yıllar kullanılabilir bir üründür. Bu özelliğiyle de aile ekonomisine katkı sağlar.

Ücretsiz Pembe Bornozlu Kadının Yanında Yatakta Oturan Beyaz Ekip Yaka Gömlekli Adam Dizüstü Bilgisayara Bakıyor Stok Fotoğraflar
Görsel 2: Bebekler için tercih edilen bu bornoz türü bebeğinizin hassas vücuduyla en doğru uyumu sağlar.

Bebek Bornozunun Diğer Bornozlardan Farkı Nedir?

Öncelikle bebek bornoz diğer standart bornozlarla kıyaslandığında bebeğinizin cildine daha uygun ve uyumludur. Bebek bornoz şeklinde ayrıştırılmasının nedeni de budur. Normal bornozların kumaşı yeteri kadar doğal, saf ve dayanıklı değildir. Ancak bebeğinizin cildi en çok buna ihtiyaç duyar. Bu yüzden de herhangi bir bornoz ya da havlu türünü “Nasıl olsa kurulayabiliyorum.” düşüncesiyle bebeklerinizde kullanmamanız gerekir. Bebek bornozlar daha hafif kumaş türlerine sahip olmalarıyla birlikte ağırlığa sebep olmaz. Bebeğinizin omurilik sağlığı bile bu gibi negatif şeylerden etkilenebilir. Bebek bornoz daha yüksek emicilik sağlar ve bebeğinizi kurulamanızda size büyük ölçüde yardımcı olur. Yetişkinlerin cildi bebekler kadar hassas olmadığından yanlış bir bornoz seçimi bebeğinizin cildini kötü etkileyebilir.

Ücretsiz bebek, beyaz battaniye, bornoz içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 3: Öncelikle bebek bornoz diğer standart bornozlarla kıyaslandığında bebeğinizin cildine daha uygun ve uyumludur.

Bebek bornoz yerine herhangi bir bornozu seçmek bebeğinizin cildinin nefes almasını engeller. Bebeğinizin saf cildine en doğru uyumu sağlayan tercihler yaparak sıradan bir bornoz yerine bebek bornoz tercih etmelisiniz. Bebek bornoz yıkama ve bakım talimatları, bebek bornozunun standart bornozlar gibi olmadığından hassas yıkama gerektirir. Bu yüzden de 30 derecede yıkama yapmanız uygun olur. Yapısını bozmamak amacıyla çamaşır suyu kullanmamanız gerekir. Bebek bornozu kurutma makinesinde kurutmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Bununla birlikte normal olarak da kurumasını sağlayabilirsiniz. Kurumasını sağladıktan sonra ise en son adım olarak ütü yaparken düşük ısı tercih etmelisiniz. Bebek bornozları hassas bir kumaşa sahip olduğundan ütülerken yapacağınız en doğru tercih düşük ısı kullanmak olacaktır.

Annelik Yolunda ekibi olarak, bebeğinizin sağlığına dikkat etmenizi tavsiye eder, mutlu günler dileriz!

Kaynaklar:

  1. https://www.ocoza.com/products/muslin-cotton-bathrobe-nile-green
  2. https://www.silkandsnow.com/en-us/muslin-bath-robe/

Görsel Kaynak: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/havuz-sandalyesinde-yatan-beyaz-bornoz-giyen-gulumseyen-kadinin-secici-odak-fotografciligi-1462543/