Ilık Su İçmenin Cilt Üzerindeki Harika Etkileri!

0
1661
Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri

Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkilerini sizin için araştırdık. Susuz kalmamak sağlık için çok önemlidir ancak çoğu insan ılık su içmenin cilt için bazı özel faydalar sağlayabileceğini bilmiyor. Aslında uzmanlar, suyun en çok ılık içtiğinizde faydalı olduğunu ve mükemmel sıcaklığın 50 ila 60 santigrat derece arasında bir yerde olduğunu söylemektedir. Pahalı güzellik ürünlerine harcadığınız parayı düşündüğünüzde ılık su içmek kadar basit bir şeye neden zaman ayırmanız gerektiğine ikna edecek çok sebep var.

Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri
Görsel: Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri

Ilık su içmenin cilt için faydaları:

1. Cildi temizler 

Ilık su, vücudunuzu toksinlerden arındırmanıza yardımcı olabilir. Ilık su içmek, vücut ısınızın artmasını sağladığı için sizi terletir. Bu da toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur ve sindirim organlarınızın zararlı maddeleri vücuttan atmasını kolaylaştırır. Vücudunuzu içeriden temizleyerek sivilcelerinizi içten dışa tedavi eder. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve parlak görünür.

2. Erken yaşlanmayı önler 

Toksinler, sivilcelerin yanı sıra cildinizin daha hızlı yaşlanmasına ve göz altında koyu halkalara, göz torbalarına neden olabilir. Ilık su içmek, zararlı serbest radikallerin zarar verdiği cilt hücrelerini onarmaya yardımcı olarak cildinizin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar.

3. Kaşıntılı saç derisinden korur 

Ilık su, saç derinizin nemli kalmasını sağlar, bu da kepeğe yakalanma olasılığınızın azaldığı anlamına gelir. Saç deriniz sağlıklı ve nemli olduğunda saçınız parlak, canlı ve yumuşak kalır. Ek bir avantaj olarak ılık su, saç köklerinizdeki sinir uçlarını harekete geçirerek saç büyümesini teşvik eder.

4. Cildi aydınlatır 

Ilık su içmek, yağ yıkımını sağlamak için vücutta kan akışını düzenleyerek kasları rahatlatır ve geliştirir.

5. Cilt bakım ürünlerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar 

Ilık su içmek, metabolizmayı çalıştırmanın en kolay yoludur. Bu da cildinizin uyguladığınız tüm kremlerden ve nemlendiricilerden yararlanmasına katkı sunar. Artan kan dolaşımı da cilt hücrelerini gençleştirir ve beslenmesini sağlar. Oksijenlenen cilt hücreleri atık ürünleri ortadan kaldırarak cildinizi canlandırıp yeniler. Bağırsak sorunları gıdalardan yeterince vitamin ve besin almanıza izin vermezse cildiniz de bu durumdan etkilenir. 1 bardak ılık su içmek, bağırsaklarınızı mutlu eder ve cildinizin daha uzun süre genç kalması için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almasına yardımcı olur.

Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri
Görsel: Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri

6. Cildinizi nemlendirir 

Nemlendiriciniz ne kadar pahalı olursa olsun yeterince su içmezseniz cildinizi asla kırışmaktan koruyamazsınız. Günlük olarak ılık su içmek; cilt tonunu eşitleme, şişlikleri azaltma ve cildi sıkışlaştırmak için faydalı olabilir.

7. Cildi enfeksiyonlardan korur 

1 bardak ılık su içmek, böbreklerinizi koruyarak iltihapla mücadeleye yardımcı olur. Organlarınız temiz olduğunda cildiniz enfeksiyonlara karşı daha dayanıklı hale gelir. Etkisini artırmak adına içine birkaç damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.

İlkbaharda cilt bakımı hakkında

Genellikle cilt bakımı için gerekli zaman ayrılamayabiliyor. Sadece nemlendiriciler ve temizleyiciler kullanarak cilt bakımı rutinlerini bile tamamlayabilirsiniz. Peki bu olduğunda, gerçekten cildinize yeterince bakıyor musunuz? Cilt rahatsızlığınız varsa veya sık sık makyaj yapıyorsanız, lütfen cilt bakımına özellikle dikkat etmeniz gerektiğini hatırlayın. Sağlıklı ve canlı bir cilt için düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Ancak cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur cildin neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve bu ihtiyaca göre doğal malzemeler kullanmaktır. Kimyasal içerikli kozmetik ürünlerine para vermek yerine evdeki ürünlerle doğal maskeler yaparak cilt bakımı yapılabilir.

Her cilt tipi farklıdır ve ihtiyacına göre uygulama yapmak gerekir. Biz de sizin için cilt tipinize göre evde yapabileceğiniz maske tariflerini düzenledik. Buzdolabınızda bulabileceğiniz malzemelerle daha iyi, sağlıklı ve kusursuz bir görünüm için pratik bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz. Saç, cilt bakımı ve güzellik uzmanları mevsim – sezon geçişlerinde ilkbahar gibi öncelikle ciltteki ölü hücrelerin alınması gerekir. Bunun için doğal meyve asidi kullanılabilir. Terapi önlemede etkili ve güvenilirdir ve cilt yaşlanmasını tedavi eder. Yılda 2-3 kez kullanılabilir.

Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri
Görsel: Ilık su içmenin cilt üzerindeki etkileri

Bu tedavi cildi daha parlak, pürüzsüz, daha sıkı gözenekli hale getirebilir ve ince çizgileri giderebilir. Cildin üst tabakası çeşitli peeling yöntemleriyle tedavi edilebilir ve alt cilt tabakası mezoterapi ile tedavi edilebilir. Yöntem aşağıdaki prensiplere dayanmaktadır: Deride kaybolan su, vitaminler, aminoasitler ve mineral takviyeleri küçük bir iğne ile deri altına enjekte edilir. Ayrıca, doğru beslenme, su tüketimi, düzenli uyku, doğru vitamin ve antioksidan alımı çok dikkat edilmelidir; alkolden, stresten, hava kirliliğinden, sigaradan uzak durmak, cildiniz için en iyi yenilenme desteğini sağlayacaktır.

Sağlıklı günler dileriz 😊