İlkbaharda Cilt Bakım Kürü Tarifleri

0
1706
cilt-bakım-ürünleri

İnsan vücudunun en değerli örtüsü deridir. Maalesef kışın cildi olumsuz etkilediği için ilkbaharda cilt bakımı yapılmalı ve bahar kış sonunda yenilenme, ayıklık ve renk atma mevsimidir. Kış sonunda kızarıklık, kuruluk, pul pul döküntüler, sivilce ve lekeler sorunlardan sadece birkaçıdır. Mevsim geçiş döneminde, ilkbaharda vücuda yeterli miktarda saç bakımı ve özel bakım sağlamaya özen gösterin.

Cilt Bakımı
Görsel: cilt-bakimi

İlkbaharda cilt bakımı hakkında

Genellikle cilt bakımı için gerekli zaman ayrılamayabiliyor. Sadece nemlendiriciler ve temizleyiciler kullanarak cilt bakımı rutinlerini bile tamamlayabilirsiniz. Peki bu olduğunda, gerçekten cildinize yeterince bakıyor musunuz? Cilt rahatsızlığınız varsa veya sık sık makyaj yapıyorsanız, lütfen cilt bakımına özellikle dikkat etmeniz gerektiğini hatırlayın.

Sağlıklı ve canlı bir cilt için düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Ancak cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur cildin neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve bu ihtiyaca göre doğal malzemeler kullanmaktır. Kimyasal içerikli kozmetik ürünlerine para vermek yerine evdeki ürünlerle doğal maskeler yaparak cilt bakımı yapılabilir.

Her cilt tipi farklıdır ve ihtiyacına göre uygulama yapmak gerekir. Biz de sizin için cilt tipinize göre evde yapabileceğiniz maske tariflerini düzenledik. Buzdolabınızda bulabileceğiniz malzemelerle daha iyi, sağlıklı ve kusursuz bir görünüm için pratik bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Saç, cilt bakımı ve güzellik uzmanları mevsim – sezon geçişlerinde ilkbahar gibi öncelikle ciltteki ölü hücrelerin alınması gerekir. Bunun için doğal meyve asidi kullanılabilir. Terapi önlemede etkili ve güvenilirdir ve cilt yaşlanmasını tedavi eder. Yılda 2-3 kez kullanılabilir.

Bu tedavi cildi daha parlak, pürüzsüz, daha sıkı gözenekli hale getirebilir ve ince çizgileri giderebilir. Cildin üst tabakası çeşitli peeling yöntemleriyle tedavi edilebilir ve alt cilt tabakası mezoterapi ile tedavi edilebilir.

ilkbaharda cilt bakım
Görsel: ilkbaharda cilt bakım

Yöntem aşağıdaki prensiplere dayanmaktadır: Deride kaybolan su, vitaminler, aminoasitler ve mineral takviyeleri küçük bir iğne ile deri altına enjekte edilir. Ayrıca, doğru beslenme, su tüketimi, düzenli uyku, doğru vitamin ve antioksidan alımı çok dikkat edilmelidir; alkolden, stresten, hava kirliliğinden, sigaradan uzak durmak, cildiniz için en iyi yenilenme desteğini sağlayacaktır.

Özellikle salgın sırasında bir güzellik merkezine girmekten korkan ancak cildi için bir şeyler yapmak isteyenler için saç, cilt bakımı ve güzellik uzmanlarından üç bahar terapisi tarifini hazırladık ve sizlerle de paylaşacağız.

Saç, cilt bakımı ve güzellik uzmanı eğitmenleri, bizlere de aslında evde kullanabileceğiniz kür benzeri tedaviler sağladığını belirterek, kısa sürede etkili sonuçlar alınacağınızı söyleyebiliriz. İşte aşağıda sizler için ilkbahar tadında bakım kürleri:

Cilt için:

Bir kasede 1 çorba kaşığı yeşil çayı (yeşil çay rondo’dan geçecek), 1 tatlı kaşığı limon suyunu, 3 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Yüze ve boyuna uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanabilir ve haftada bir kullanılabilir. İlk kullanımdan sonra bile ilkbaharda cilt bakımı sonrası cildinizin daha yumuşak, parlak, ve sakin olduğunu göreceksiniz.

Yeşil Çayın Kullanım Alanları
Görsel: Yeşil Çayın Kullanım Alanları

Saçlar için:

Zeytinyağı (1 yemek kaşığı) + susam yağı (1 yemek kaşığı) + hint yağı (1 çay kaşığı) + badem yağı (1 yemek kaşığı) + lavanta yağını (1 yemek kaşığı) bir kasede karıştırın, bunlar E vitamini kaynağıdır. Dört günde bir uygulayın ve saç derisine sürün, yıkamadan önce en az 2 saat bekleyin.

Karışım, kan dolaşımını hızlandıran ve saç köklerini enfeksiyondan temizleyen A, B ve K vitaminlerini içerir. Karışım potasyum ve kalsiyum açısından zengindir, mükemmel bir kokuya sahiptir ve kafa derisi hastalıklarının köklerini kurutarak saç uzamasına neden olabilir.

Zeytinyağı
Görsel: Zeytinyağı

Bir lifting kremi:

Siyah üzüm tohumlarını bir havanda toz haline gelinceye kadar ezin, ardından bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışıma bozulmamış beyaz gül yaprakları da eklenir. Karışım kapalı ve karanlık bir ortamda bir kutu içerisinde saklayabilirsiniz.

İki günde bir içini ters çevirin. Bu nedenle karışımın homojen bir şekilde karıştırılması sağlanır. 15 gün sonra 2 yemek kaşığı nar çekirdeği yağını ilave edin ve 4 gün daha bırakın. Son olarak nemlendiricimiz kullanıma hazır! Nar çekirdeği yağı cildi sıkılaştırabilir, siyah üzüm çekirdeği cildi sıkılaştırabilir, sarkmayı önleyebilir, hücreleri yenileyebilir ve cildi güzelleştirebilir. Lekeleri ve kırışıklıkları azaltmak için ideal bir formüldür.

Yıpranan Saçlar İçin Hindistan Cevizi Yağı
Görsel: hindistan cevizi yağı

Sağlıklı günler dileriz ?