Annelik Yolunda

Kalıcı Makyaj Nedir?

kalıcı-makyaj-nedir-

Kalıcı makyaj bazen yarı kalıcı makyaj veya mikro pigmentasyon olarak adlandırılır. Hepsi kozmetik dövme formlarıdır ancak bu uygulama ile geleneksel dövme arasında büyük bir fark vardır.

Kalıcı makyaj tedavileri, hipoalerjenik farmasötik sınıf pigmentleri cildin üst katmanına implante eden dijital bir makine kullanılarak gerçekleştirilir. Kıl gibi görünen ince çizgiler çizilir ve bunlar, tam bir doğal kaşı geri kazandırmak için kendi doğal kıllarınıza mikro boyutlarda dokundurulur veya birden çok “kıl” darbesi kullanılarak tam bir kaş oluşturulur.

Kalıcı makyaj pigmentleri, mineral ve organik malzemelerden yapılır ve 12-18 ay arasında sürecek ve zamanla solacak şekilde tasarlanmıştır, ardından rengi ve şekli tazelemek için renk takviyesi adı verilen bir bakım tedavisi ile kalıcı makyajınızı tamamlayabilir daha uzun süre gitmesini sağlayabilirsiniz. Klasik, uzun süre yapısını koruyan bir kaş şekli yüzünüzü çerçeveler ve doğal güzelliğinizi geri kazandırır.

Neden Kalıcı Makyaj Yapılır?

İnsanların kalıcı makyaj yapmaya karar vermelerinin en yaygın nedeni ergenlik çağları boyunca ve 20’li yaşların başlarında kaşların aşırı kıskanç bir şekilde cımbızlanmasıdır. Zaman geçtikçe daha fazla doğal incelme meydana gelebilir, bu da 25 yaşına kadar kaşlarınızın kalemle çizilmesi gerekebileceği anlamına gelir.

Kalemle çizme, her gün günde ortalama 20 dakika sürebilir ve kaşlara mükemmel bir şekilde çizilmiş olsa bile, gün içerisindeki yıpranmalardan dolayı, akmalara ve lekelere neden olabilir. Kadınların gün içerisinde evde, işte ya da herhangi bir organizasyonda güzel görünme arzularına karşı kalıcı makyaj çok iyi bir alternatiftir. Karşı konulamaz ve vazgeçilmez bir zaman tasarrufu, güven artışı ve stressiz bir seçim sağlar.

Şimdi kalıcı makyajda önemli noktaları birlikte keşfedelim:

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner tam anlamıyla geleneksel dövme gibi işlem görmese de aslında bir tür dövmedir. Uzman kişilerce düşük frekanslı bir iğneden oluşan son teknoloji ürünü makineleri kullanarak, göz kapaklarınızın derisine belirli bir pigment yerleştirilir ve böylece göz kalemi ‘kalıcı olarak’ tam istediğiniz şekilde çizilmiş olur.

Kalıcı makyaj eyeliner tekniği kabuk bağlamaz ve bir bıçakla deriyi kesmez. Bu, tüm işlemleri tamamen non-invazif yapan şeydir ve aynı zamanda mineral bazlı pigmentler kullanması da bir artıdır

Görsel 1: Kalıcı makyajda eyeliner uygulaması

Kalıcı Dipliner

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altındaki kirpik çizgisi bölgesine kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Kalıcı eyeliner uygulaması, kalıcı dipliner uygulaması kadar dikkat çekici değildir, teknik olarak kalıcı eyeliner uygulaması aynı adımlardan oluşur.

İşlem öncesi kişinin ten rengine uygun renk seçilerek boyalar hazırlanır. Ardından, göz kapağının alt kısmına bir dip dipliner çekilir. Kişi bu örnek tasarımı beğenirse uygulama aşamasına geçilir. Uygulamaya başlamadan önce bölgeye anestezik kremler sürülür ve herhangi bir ağrı hissedilmez.

Kalıcı dipliner uygulaması 30 dakika ile 1 saat arasında sürer. İşlem tek seanstan oluşur ve seans sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Kalıcı dipliner uygulaması sonrasında şişlik ve morluklar oluşabilir ve bu çok normaldir. Uygulama sırasında kullanılan boya ve malzemelerin cilde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Sağlığa olumsuz etki bırakmaz.

Kalıcı dipliner uygulamasının dayanıklılığı 1,5-3 yıldır. Uygulamanın profesyonel sürecinden sonra izlenecek kriterlere uymak ve bu durumlara dikkat etmek hem iyileşme süreci hem de kalıcılık açısından oldukça önemlidir.

Görsel 2: Kalıcı makyajda dipliner uygulaması

Kalıcı Dudak Şekillendirme

Dudaklar yüzün en belirgin noktasında bulunup zarif bir yüz görünümü için en önemli rollerden birisine sahiptir. Dudaklarımıza, dolgun şeklini veren yapılar zamanla yıpranmaya başlar. Dudaklarımız özellikle yaş belirtileri göstermeye karşı savunmasızdır. Her geçen yıl daha da incelen özellikle ince bir dış katmanı vardır.

Yaşlandıkça cildimizin yapısı yavaş yavaş bozulur. Bu süreç vücudumuzun her yerinde gerçekleşirken, özellikle dudaklarımızda fark edilir. Bu genellikle ağız köşelerinde kalıcı çizgilere neden olur.

Bu durumun önüne, çeşitli estetik uygulamaları yerine kalıcı makyaj yöntemleri ile kolaylıkla geçebilirsiniz. Dudak şekillendirme makyajı, kalıcı makyaj yöntemleri arasında dudaklarınıza doğal görünümü kazandıran ve yıl aşırı yıpranmalara karşı canlılığını koruyan en önemli yöntemlerden birisidir. Bu yöntem ile dudaklarınıza 18 aya kadar kalıcı ve muazzam bir görüntü sağlayabilirsiniz. Üstelik bu yöntem ile 2 saat gibi kısa bir süre sonra normal hayatınıza dönebilir ve ayrıca istediğiniz renkte ruju da kullanabilirsiniz.

Görsel 3: Kalıcı makyajda dudak şekillendirme

İster eyeliner, ister dipliner ister dudak şekillendirme işlemi yapın, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta uzmanınızı iyi seçmek olmalı. Aksi takdirde geri dönülemez durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Doğanın tüm güzelliğinin yüzünüze yansıması dileklerimiz ile 🙂

Exit mobile version