Kaş ve Kirpikleri Uzatmanın Sırrı

0
1616
Kaş ve Kirpikleri Uzatmanın Sırrı

Her kadının hayali uzun kaş ve kirpiklerdir. Özellikle bakımlı kadınların en fazla önem verdiği alan kaş ve kirpikleridir.

Kimi kadının kaşları ve kirpikleri doğuştan gür, uzun ve kavisli olurken kimi kadınında seyrek, kısa ve şekilsizdir.  Fakat artık evde yapabileceğiniz çok basit yöntemler ile kaş ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlamak elinizde.

Evden çıkmadan yapacağınız basit yöntemler ile hayalinizdeki kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kadın olmak oldukça zahmetlidir. Saçtan kirpiğe kadar bakım yapan canlıya kadın denir. Evet, bakım yapmayı biraz abartıyor olabiliriz ama bu doğamızda var.  Öyle ki her soruna bir çözüm yolu bulabilmekte süper güçlerimiz arasında.

Kaş ve Kirpiklerimi Nasıl Uzatırım?

Gelelim konumuza, kaş ve kirpiklerimizi basit yöntemler ile uzatmanın sırrını maddeler halinde sıralamamız gerekirse;

  • Nasıl ki saçlarımızı her gün düzenli bir şekilde tarıyorsak, kaş ve kirpiklerimizi de en az günde iki kere taramamız gerekmektedir. Bu işlemi kirpik fırçası veya tarağı ile yapabilirsiniz. Eğer kirpik fırçam yok diyorsanız, temiz bir maskara fırçası kullanmanız için hiçbir engel yok.
Kaş ve Kirpikleri Uzatmak

Ufak bir sır, fırçanıza birkaç damla E vitamini yağı damlatmanız günlük bakım ile kaşlarınızı ve kirpiklerinizi besleyerek daha gür ve yumuşak gösterecektir.

  • Zeytinyağı, resmen doğanın bir armağanı değil mi? Yemek ve salataların vazgeçilmezi olan zeytinyağı aynı zamanda bir numaralı bakım ürünümüz. Saç, kaş ve kirpiklerin hızlı bir şekilde uzamasında oldukça etkili.

Pamuğa birkaç damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza sürüp beş dakika kadar bekletin. Daha sonra yıkayın ve yumuşacık saçların, kaşların ve kirpiklerin keyfini çıkarın. İstediğiniz sonuca varana kadar bu uygulamaya düzenli bir şekilde devam edin.

  • E vitamini yağı bulamıyorum diyorsanız, üzülmeyin. Alternatif olarak vazelin var. Vazelin, kaş ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlamak elinizde lafımın tam olarak karşılığıdır.

Kirpik fırçanıza bir miktar vazelin sürün, kaş ve kirpiklerinize uygulayın. En

önemlisi ise bu işlemi gece uyumadan önce yapmanız. Gece sürün sabahları da ılık su ile yüzünüzü durulayın. Düzenli kullanımla sonuç mükemmel olacak.

  • Gel gelelim paylaşmaktan mutluluk duyacağım en önemli konuya; asla göz makyajı temizliğinde üşenmeyin ve mutlaka göz makyajınızı temizleyin. Bunun yanı sıra kirpik kıvırıcı kullanmayı tamamen bırakın. Bu işlem kirpiklerin incelmesine ve kırılmasına neden oluyor. Unutmayın kaş ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlamak elinizde.

Kaş ve Kirpik Uzatma Serum Tarifi

Evde hazırlayabileceğiniz doğal ve basit yöntemle ile kaş ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlamak elinizde işte kaş ve kirpikleriniz için serum tarifi.

Kaş ve Kirpikleri Uzatmanın Sırrı Zeytinyağı

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı Hint yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 3 damla argan yağı
  • 3 damla Hindistan cevizi yağı
  • 3 damla üzüm çekirdeği yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın ve geceleri uyumadan önce kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Tekrar tekrar dile getirdiğim kaş ve kirpiklerin hızlı uzamasını sağlamak elinizde cümlesini asla unutmayın. Hatırlatmak isterim ki geceleri asla makyajınızı temizlemeden uyumayın ve başkalarının makyaj malzemelerini kullanmayın.  Sağlık ve güzellik paralel ilerleyen kavramlardır. Sağlıklı ve güzel kalın.