Kendi Yöntemlerinizle Kilo Nasıl Verebilirsiniz?

0
1704
Kendi Yöntemlerinizle Kilo Verebilirsiniz

Fazla kilolardan kurtulmak pek çok insanın hayali. Bunun için uzmanlardan destek alanlar ve spor salonlarına gidenlerin sayısı oldukça fazla. Ancak; evde kendi yöntemlerini deneyerek kilo veren insanlarda var. Sizde bu insanlardan iri olabilirsiniz. İlk olarak kendi yöntemlerinizle kilo nasıl verebilirsiniz?  Sorusunun cevaplarına göz atmalısınız.

Kendi Yöntemlerinizle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı; kesinlikle evet. Kilo vermek tamamen irade işi değildir. Aynı zamanda sabır ve istikrar işidir. Sizlerde, gerçekten kilo vermeyi istiyorsanız kendi istek ve azminizle fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Program Hazırlayın

Sistemli şekilde yapılan çalışmaların hepsi başarılı sonuç verir. Bunu unutmayın. O halde fazla kilolardan kurtulmak için de sağlam bir sisteme ihtiyaç var. Bu sistemin ilk adımı elbette bir program hazırlamak. Ertelemeyin ve hemen bir program hazırlayın. Bu programda, gün içinde kilo vermeye yönelik yapılacak faaliyetleriniz olmalı. Doğru bir program için önemli adımlar atmalısınız.

Hedef Belirlemek

Öncelikle ideal kilonun öğrenilmesi gerekir. Bunun için internetten yardım alabilirsiniz. Bu programlarda yaş, boy gibi bilgilerinizi girdiğinizde ideal kilonuz görüntülenir. İdeal kilonuzu öğrendikten sonra bir hedef belirlemelisiniz. Kaç kilo vermek istediğinizi bilmeniz sizin hedefe kitlenmeniz açısından önemli. Hedefe varmak için programınıza uyarsınız ki bu da kısa süre içinde sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Hızlı Kilo Ver
Hızlı Kilo Ver

Egzersiz

Programınızın ilk maddelerinden biri egzersizlerdir. Mutlaka her gün düzenli olarak egzersiz yapılmalı. Elbette, egzersiz oldukça geniş bir yelpaze. Bu noktada; siz kendinize uygun bir egzersiz faaliyeti seçmelisiniz. Söz gelimi; yürüyüş. Her gün yarım saat düzenli yürüyüş yapmak fazla kilolardan kurtulmayı kolaylaştırır. Eğer, çalışan bir bireyseniz ve zaman probleminiz varsa o halde yürüyüş için fırsatları değerlendirin. Örneğin; asansör kullanmak yerine merdivenleri çıkabilir, gidilecek bir yer kısa mesafe ise yürüyerek girmeyi tercih edebilirsiniz.

Beslenme Düzeni

Programınızda beslenme düzenine ayrı bir sayfa açın. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız kesinlikle beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekir.

Beslenme düzeninizde kahvaltıya yer vermeniz gerekiyor. Zira gün içinde gereken enerjinin sağlanması için bu şart. Aynı zamanda kahvaltı neredeyse tüm gün iştahınızı kontrol etmenizi de sağlar.

Programınızda atıştırmalıklara yer yok. Atıştırmalıkların hepsi gereksiz kalori alımıdır. Önemsenmeyen bu tüketim fazla kilolara neden olduğu gibi kilo vermeyi de önler.

Ara öğünü unutmayın. Ara öğünler, iştahı kırar ve acıkmayı geciktirir. Ara öğünlerde hafif bir salata tercih edilebilir.

Ev yemeklerini tercih edin. Protein alımınıza dikkat edin. Taze sebze ve meyve tüketimi yapabilirsiniz. Tüm bunlar programınız için önemli birer husustur.

Kilo Verme Yöntemleri
Kilo Verme Yöntemleri

Su Tüketimi

Su tüketimi, metabolizmayı hızlandırmaktadır. Hızlı çalışan metabolizmalarda kilo vermek çok daha kolaydır. Bununla beraber, su tüketimi yağ yakımına destek olur. Bu bakımdan da size yardım eder. Günlük iki ya da iki buçuk litre su tüketebilirsiniz. Özellikle, yemeye başlamadan önce su tüketebilirsiniz. Böylece iştah bir parça kırılmış olur.

Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İşte dikkat etmeniz gereken hususlar;

  • İlk olarak hazır gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız.
  • Çok fazla acıkmadan yemek yememelisiniz.
  • Kalorisi yüksek olan tüm besinlere dikkat etmeli tüketmekten kaçınmalısınız.
  • Kahve içmeniz önerilir.

Bunların dışında yukarıda da belirtildiği gibi kilo vermek sabır ister. Özellikle sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi için belli bir zaman dilimi gerekir. Aynı zamanda istikrarlı davranmanız da bu süreçte önem taşır. Kararlı ve istekli adımlarla ideal kiloya ulaşmamanız için hiç bir engel yok. Sağlıklı ve mutlu günler yaşamanız dileğiyle.