Koreli Kadınların 10 Güzellik Sırrı Uygulaması

0
1573
koreli kadınların 10 güzellik sırrı

Koreli kadınların hangi yaşta olurlarsa olsun parlayan, genç ve taze ciltlerinin sırrı, tüm dünyadaki kadınları mest etmektedir. Farklı güzellik ürünleriyle adından söz ettiren Kore’nin güzellik sırlarından bazıları ise hâlâ bilinmemektedir. İşte Koreli kadınların 10 güzellik sırrını sizinle paylaşıyoruz.

koreli kadınların 10 güzellik sırrı
Görsel: koreli kadınların 10 güzellik sırrı

Koreli kadınların 10 güzellik sırrı:

1. Pirinç maskesi uygulamak 

Beyaz ve pürüzsüz bir ten, Koreli kadınlar için üst sınıfa ait olmanın bir işaretidir çünkü alt sınıflardan olanlar kavurucu güneşin altında çalışmak zorunda kaldıkları için ciltleri koyu renkteydi. Belki de bu yüzden Kore’de sadece yüze değil, tüm vücuda uygulanan bir pirinç ve yağ maskesi icat ettiler.

2. Ağız germe egzersizleri yapmak

Koreli kadınlar kırışıklıklardan kurtulmanın, kan dolaşımını iyileştirmenin ve hatta cilt tonunu aydınlatmanın çok özgün bir yolu olduğunu keşfetti. Günde birkaç kez “AEIOU” derseniz bu 3 sorun kısa sürede çözülebilir.

3. Misel suyu yerine hidrofilik yağ kullanmak

Temizleme yağlarının yardımıyla misel suyunun bile temizleyemediği kirleri temizleyebilirsiniz. Ancak istenen sonucu elde etmek için uymanız gereken bir kural vardır: Bu yağı haftada 2-3 kez kullanmalısınız.

4. Güzellik ürünlerini kullanmadan önce buzdolabına koymak

Kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, yüzü daha gergin gösterebilmek için Koreli kadınlar kullandıkları maskeleri ve kremleri bir süre buzdolabında bekletirler. Daha sonra buzdolabından çıkardıkları ürünleri nazikçe ciltlerine hafifçe kompres yaparak uygularlar.

koreli kadınların 10 güzellik sırrı
Görsel: koreli kadınların 10 güzellik sırrı

5. Pirinç suyuyla yüzü yıkamak

Koreli kadınlar, pirinci haşladıktan sonra kalan suyu kozmetik amaçlı kullanmanın bir yolunu buldular. Pirinç suyunun gençleştirdiğine ve cildi zararlı güneş ışınlarından koruduğu da söylenmektedir.

6. Salyangoz salgısı içeren güzellik ürünleri kullanıyorlar 

Salyangoz salgısı Koreli kadınlar için önemli bir gençlik koruma formülüdür. Cildi iyileştirir, pigmentasyonla savaşır ve kolajen seviyelerini artırır. Bu ürünler iyi bir nemlendirici ve onarıcı özelliklere sahip oldukları için Kore dışında pek çok ülkede rağbet görmektedir.

7. Fondötene yağ eklemek 

Koreli kadınlar da kuru cilt sorununa kendilerince çözüm buldular. Pahalı profesyonel ürünlere para harcamak yerine fondötenlerine en sevdikleri yüz yağı veya serumundan bir damla eklemeleri yeterlidir.

8. Her zaman güneş kremi ve bir şişe termal su taşımak

Herhangi bir Koreli kadının çantasındaki en önemli eşya güneş kremidir. Bunun yanına bir de termal su eklenir. Güneş kremi cildin lekesiz kalmasına yardımcı olur, termal su ise cildi nemlendirir ve makyajın taze kalmasına katkı sağlar.

9. Her gün yüz masajı yapmak 

Masaj, cildi daha uzun süre genç tutmak için önemli bir araçtır. Bunun en basit yollarından biri de sıcak suya batırılmış bir bez ile yüze dairesel hareketler yapmaktır. Böylelikle cildin elastikiyetini yaşlılığa kadar koruma altına alırlar.

koreli kadınların 10 güzellik sırrı
Görsel: koreli kadınların 10 güzellik sırrı

10- 4-2-4 sistemini uygulamak

Asyalı kadınların onları gerçek güzelliğe kavuşturan kolay bir tüyosu var. Kadınlar günlük yüz temizleme prosedürleri 4-2-4 sistemine göre yapmaktalar. Öncelikle 4 dakika boyunca yağ bazlı bir temizleyici ile cilde masaj yapılır. Cildi arındırdıktan sonra 2 dakika boyunca bir temizleme köpüğü ile kalıntıları ve fazlalıkları temizlemek için masaj yaparak temizlir.

Daha sonra 4 dakika boyunca cilt su ile yıkanır. Bunun 2 dakikası ılık suyla, 2 dakikası da soğuk suyla yapılır. İşlem toplam 10 dakika sürer.

Yumurta saç dökülmesini önler, saçları uzatır 

Saç dökülmesi ve incelmesi yaşıyorsanız, yumurta maskesi tam da ihtiyacınız olan şeydir. Saç esas olarak proteinden oluşur ve yumurtalar protein açısından zengindir. Saçınızın sağlıklı ve güçlü olması gerekir. Ayrıca saça iyi gelen demir, kükürt, fosfor, çinko, selenyum ve biotin içerir.

Saçları güçlendiren yumurta maskesi tarifi 

2 yumurta sarısını çırpın. 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı kafa derisine uygulayın. 20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın, ardından saçınızı yıkayın. Veya 1 yumurtayı çırpın, ardından 1 bardak süt, 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı ve yarım limon suyu ekleyin. Saç derisine uygulayın. Durulamadan ve şampuanlamadan önce 20 ila 30 dakika bekletin. Sağlıklı saç büyümesini desteklemek için bu yumurta maskelerinden birini ayda 2 veya 3 kez kullanabilirsiniz.

Yıpranan Saçlar İçin Zeytinyağı Ve Yumurta
Görsel: Yumurta maskesi

Yıpranmış saçları onarır 

Günlük kirlilik, doğrudan güneş ışığı, yetersiz beslenme, klorlu suda yüzme, aşırı şekillendirme ve ısıtılmış şekillendirme araçlarının kullanımı saça zarar verebilir ve saçın kurumasına ve hasar görmesine neden olabilir. Düzenli olarak yumurta maskeleri kullanmak saçın sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Yumurtalarda bulunan biotin sağlıklı saç büyümesini destekleyebilir. Yumurtalar, yıpranmış saçları beslemeye yardımcı olur. Yumurtadaki büyük miktarda protein, mineraller ve esansiyel yağ asitleri saçı besleyebilir ve saça doğal parlaklık katabilir.

Sağlıklı günler dileriz 😊