Müslin Bebek Battaniyelerinin Faydaları

0
1554
muslin-bebek-battaniyesi (5)

Müslin kumaştan üretilen kaliteli ürünlere ulaşmak için muslinstyle.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Uzun bir tarihi geçmişe dayanan müslin bebek battaniyeleri yumuşak ve sağlam dokusu ile başta bebekler için olmak üzere birçok yerde kullanılmaktadır.

Annelik Yolunda ekibi olarak bu yazımızda müslin bebek battaniyelerinin faydalarından, özelliklerinden ve bebekler için kullanım alanlarını sizler için derledik.

%100 pamuktan üretilen müslin bebek battaniyelerini
https://www.muslinstyle.com/bebek-battaniye
adresinden satın alabilirsiniz.

Müslin Kumaşın Bebekler için Önemi

Ebeveynler için en önemli, en değerli varlık bebekleridir. Bebek cildi aşırı hassas olduğu için herhangi bir şekilde tahriş olması bebekte huysuzluğa ve cilt problemlerine neden olur. Müslin bebek battaniyeleri nefes alan bir yapıya sahip olduğu için bebeklerde terlemeyi önlemenin yanında aynı zamanda cildin tahriş olmasını da engeller. Bu sayede bebeği hasta etmeden gönül rahatlığıyla sarmanız ve örtmeniz için birebirdir. Bir bebeğin uygun sıcaklıkta olması çok önemlidir. Hassas olan bebek cildi hızlı bir şekilde ortam sıcaklığına ayak uyduramaz. Bu durumda müslin bebek battaniyeleri oldukça iyi bir araç olarak kullanılabilir.

muslin-bebek-battaniyesi (3)
Görsel: Müslin kumaşın bebekler için önemi

Müslin kumaş, pamuksu dokusu sayesinde bebekler için gerekli ısıyı korumak için çok etkilidir ve uyum sağlamalarına destek olur. Esnek ve pürüzsüz dokusuyla bebeğin battaniye içerisinde kolaylıkla hareket etmesine imkan sağlar. Bebekler genellikle çok hareketlilerdir, bu yüzden rahat bir şekilde hareket etmeleri gerekir. Müslin bebek battaniyeleri kolayca bebeğinizin şeklini alabilmekte ve sarmalamaktadır.

Müslin Kumaşların Kullanım Alanları

Müslin bebek battaniyeleri kullanışlı ve avantajlı yapısı sayesinde sadece bebek battaniyesi amacı ile değil birçok farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Müslin kumaşların başlıca kullanım alanları arasında şunlar bulunmaktadır.

muslin-bebek-battaniyesi (1)
Görsel: Müslin kumaşın kullanım alanları
  • Alt değiştirme örtüsü: Bebeğin altı değiştirilirken rahatlık ve konfor sağlayan müslin kumaşlar annelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir malzemedir.
  • Puset örtüsü: Müslin bezleri pusetlerde örtü olarak kullanılabilmektedir. Hava alan dokusuyla bebeği pusetlerde rahat ettiren müslin bezleri aynı zamanda sinek vb. canlılardan da bebekleri koruyacaktır. Puset kullanımına ek olarak, bebek arabalarında da müslin bezleri kullanılabilmektedir. Aynı şekilde hem bebeğin altına yumuşak bir zemin olması için serilebilir hem de bebek arabasının üstünü örtmek için kullanılabilir.
  • Emzirme örtüsü: Bebeklerin ne zaman acıkacağı hiçbir zaman belli olmaz. Bebeğinizle beraber evde olmadığınız zamanlarda da bebeğinizi emzirmeniz gerekebilir. Müslin bebek bezleri sayesinde bebeğinizi havasız bırakmadan kolaylıkla üstünü örterek ve göğüs kısmınızı kapatarak emzirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda müslin bebek bezleri ve battaniyeleri bebeğinize havadar bir ortam sağlayacaktır.
  • Bebek havlusu: Bebeğinizi banyo yaptırdıktan sonra yumuşak dokuya sahip bir havlu ile kurulamanız gerekir. Bebek cildi yetişkin bir insan cildine oranla çok daha hassas olduğu için kolaylıkla tahriş olabilmektedir. Müslin bebek bezleri havlu olarak da kullanılabildiği için bu noktada bebekleri kurulamakta rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca müslin kumaş bornoz için buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Ağız örtüsü: Bebeklerde en hassas noktalardan biri olan ağız bölgesi yemek yerken, emzirme sonrası doğal olarak silinmektedir. Bu noktada tahriş olma olasılıkları yüksektir, müslin besler yumuşak dokusu sayesinde halk arasında ağız örtüsü olarak bilinen bir amaçla da kullanılabilmektedir. Hassas bir yapısıyla ve kuvvetli emici dokusuyla bebeklerin ağız bölgesinin temizliği için rahatlıkla kullanılabilmektedir.
muslin-bebek-battaniyesi (4)
Görsel: Müslin bebek battaniyesi

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özellikle yeni doğan bebeklerin cildi tam anlamıyla oluşumunu tamamlamamıştır. Bu yüzden kolaylıkla zarar görebilmektedir. Bebekler için kullanılan battaniyelerin, bezlerin yumuşak, pamuksu dokulu olması ve bebeğin cildine zarar vermemesi bebeğin ilerleyen yaşı için de hayati önem taşımaktadır. Müslin bebek battaniyeleri ve bezleri özellikle erken dönemde bebekler için en çok tercih edilen üründür. Özellikle yumuşak doku ve terletmemesi çok öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

muslin-bebek-battaniyesi (2)
Görsel: Müslin kumaş

Nefes almasını zorlaştıracak herhangi bir durum bebeğin sağlığı açısından tehlikelidir. Müslin bebek battaniyeleri havadar olması açısından bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bunların en başında alınan battaniyenin müslim olduğundan emin olmak gelir. Daha sonrasında gerçekten pamuklu bir dokusu olduğundan ve yumuşak olduğundan emin olmak gerekir. Her türlü zararlı kimyasala karşı aşırı hassas olan bebeklerin sağlığı çok önemlidir. O yüzden kullanılacak olan müslin battaniyelerinin herhangi bir kimyasal içermediğinden de ayrıca emin olmalısınız.

Bebekleriniz için en doğru malzemeyi her zaman büyük bir hassasiyetle seçmeye çalıştığınıza eminiz. Bu bağlamda sizlere ufak da olsa müslin battaniyeler hakkında bilgi vererek katkıda bulunmak bizim için büyük bir mutluluk. Bebeğiniz ile sağlıklı vakitler geçirmenizi diliyoruz 😀