Müslin Kumaşın Bebekler İçin Faydaları Nelerdir?

0
1462
Müslin Kumaşın Bebekler İçin Faydaları Nelerdir?

Müslin kumaştan üretilen kaliteli ürünlere ulaşmak için muslinstyle.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Müslin kumaş, en eski düz ve pamuksu dokumalardan biridir. Hafifi ve nefes alabilen yapısı itibari ile pek çok alanda kullanıma uygundur. Bebek bezlerinde, fotoğraf stüdyolarındaki perdelerde, cerrahi prosedürlerde, gazı bezlerde ve terziliği ilgilendiren birçok alanda müslin kumaşlar kullanılıyor. Müslin kumaşlar, bir bebeği kundaklayabilmek için oldukça uygun bir kumaş türüdür. Yeni doğan bebeğinizi kundaklamak istediğiniz zaman doğru battaniyeyi seçmek çok önemlidir. Müslin, bu konuda size yardımcı olabilecek en doğru kumaştır. Bebeğinizi kundakladığınız zaman, vücut ısısını hapsedebilen fakat aynı zamanda da temiz havayı içine alabilen müslin kumaştan yapılmış battaniyeler, çocuğunuzun kendi ısısı içinde sakin kalmasına olanak tanıyor. Müslin kumaş ile yapılmış kundaklar, anne rahmini taklit eden yumuşaklığa sahip olduğundan, bebeğiniz için sıcak bir ortam yaratarak kendisini anne rahminde olduğu kadar güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Ücretsiz ahşap, aile, aşındırmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 1: Müslin kumaş, en eski düz ve pamuksu dokumalardan biridir. Hafifi ve nefes alabilen yapısı itibari ile pek çok alanda kullanıma uygundur.

Müslin Kumaş ve Uyku

Uyku, bebekler için en önemli ve vazgeçilmez unsurlardan biridir. Rahatsızlık veren, sürekli battaniyenin bebeğinizin cildini tahriş ettiği kumaşlar ile onun uyumasını bekleyemezsiniz. Müslin kumaştan yapılmış battaniyeler yumuşak ve ılık olduğu için bebeğinize rahat bir ortam yaratarak uyumasına yardımcı olacaktır. Uyurken ya da yeni uyandığı zaman onu emzirmeniz gerektiğinde de yine aynı şekilde müslin kumaş dokusu, bebeğinizin size temas ettiğinde, sıcaklığını hissetmesine olanak sağlayacak kadarda ince bir dokudadır.

Ücretsiz adam, aile, arkaya yaslanmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 2: Müslin kumaştan yapılmış battaniyeler yumuşak ve ılık olduğu için bebeğinize rahat bir ortam yaratarak uyumasına yardımcı olacaktır.

Müslin Kumaş ve Bebek Cildi

Bebeklerin cildi, sizin cildinize oranla çok daha incedir. Bu inceliğinden dolayı hem tahriş olmaya hem de iklimin getirdiği sıcaklık ortalamalarına daha zor uyum sağlamasına neden oluyor. Organik müslin kumaş, bebeğinizin cildini tahriş etmeden, onun sıcaklık dengesini sağlayarak rahat etmesine olanak tanıyor. Bebekler birkaç unsur bir araya geldiği zaman sürekli uyuyan bir yapıdadırlar. Onların her anlamda müslin kumaş aracılığı ile daha çok rahat etmesini ve büyüme sürecini daha kolay atlatmanızı sağlayabilir. Bebeğinizi beslemek için kucağınıza aldığınız zaman, beslendikten sonra midesinde biriken gazı çıkarmasına yardımcı olan geğirme esnasında, sizin ve bebeğinizin üzeri kolayca kirlenebilir. Müslin kumaşların küçük boyutlu olanları bu işlemler sırasında hem bebeğinizin giysilerini hem de kendi giysinizi korumak için güzel bir yöntemdir. Omuzunuza yerleştireceğiniz yumuşak dokulu müslin kumaş, geğirme işleminden sonra kirlendiği zaman kolayca yıkanıp, hızlıca kuruyacaktır.

Ücretsiz Beyaz Tekstil üzerinde Yatan Bebek Stok Fotoğraflar
Görsel 3: Bebeklerin cildi, sizin cildinize oranla çok daha incedir. Bu inceliğinden dolayı hem tahriş olmaya hem de iklimin getirdiği sıcaklık ortalamalarına daha zor uyum sağlamasına neden oluyor.

Organik bezler arasında müslin kumaş, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu rahatlığı ona kolayca sağlayacak bir yapıya sahiptir. Marketten alacağınız naylon içerikli bebek bezi yerine, müslin kumaşından yapılmış bezleri kullanmanız hem sağlık hem de rahatlık açısından çok daha uygun olabilir. Müslin kumaşı birkaç defa bebek bezlerinde kullanılan pede sarıp, ardından su geçirmez bir örtü ile bebeğinizde kullanabilirsiniz. Böylece hem dünyadaki plastik atıkların azalmasına katkı koyabilir, hem de bebeğinizi pişik gibi tahriş edici hastalıkların olmasından uzak tutabilirsiniz.

Güvenli Müslin Kumaş

Müslin kumaş en güvenli olarak adlandırabileceğiniz kumaş türlerindendir. Bebek tekstil ürünlerinden olan Organik müslin kumaş, normal kumaşlara oranla en güvenli alternatiften biridir. Normal kumaşlarda kullanılan kimyasal ve boyalar bebeğinize zarar verebilirken, müslin kumaş ise onu rahatlatan doğal, organik ve yumuşak bir yapıdadır. Normal diğer kumaşlara göre biraz daha pahalı olabilen müslin kumaşlar, bebeğinize sağladığı faydalar düşünüldüğü zaman aslında bir o kadarda ekonomiktir. Organik müslin kumaşlar organik pamuklardan üretiliyor. Bu organik pamuklar üretilirken, normal pamuklara oranla çok daha az sera gazı ürettiğinden, organik muslin bez kullanmanız bebeğinize fayda sağlarken, aslında bir o kadarda çevreye karşı fayda sağlamış oluyorsunuz.

Ücretsiz battaniyeler, bebek battaniyesi, dokuma içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 4: Müslin kumaş en güvenli olarak adlandırabileceğiniz kumaş türlerindendir. Bebek tekstil ürünlerinden olan Organik müslin kumaş, normal kumaşlara oranla en güvenli alternatiften biridir.

Bebeğiniz için en faydalı kumaşlardan biri olan müslin kumaşı uzun bir süre kullandıktan sonra bile hala yumuşak ve sağlam olduğunu göreceksiniz. Bebeğiniz büyüdüğü zaman da kullanmaya devam edebileceğiniz müslin kumaşları, arzu ederseniz farklı alanlarda da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kaynaklar:

  1. https://www.bdiapers.in/blogs/stories/top-10-reasons-why-organic-muslin-is-best-for-newborn-babies
  2. https://softsensbaby.com/blogs/from-softsens/reasons-why-we-love-muslin-fabric-for-babies

Görsel Kaynak: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/mavi-battaniyenin-altinda-bebek-ayaklari-185934/