Müslin Kumaşın Eşsiz Özellikleri Nelerdir?

0
1619
Müslin Kumaşın Eşsiz Özellikleri Nelerdir?
Müslin Kumaşın Eşsiz Özellikleri Nelerdir?

Müslin kumaştan üretilen kaliteli ürünlere ulaşmak için muslinstyle.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Müslin kumaş, anti – alerjik ve sıvı emici bir ürün olup, terletmeyen ve nefes alabilen bir dokuya sahiptir. Annelik Yolunda ekibi olarak, bu yazımızda sizlere müslin kumaşın çeşitli ve doğal özelliklerinden bahsedeceğiz. Hazırsanız, başlayalım!

Nefes Alabilen Doku ve Terletmeyen Kumaş Yapısı

İster bebeğinizi kundaklamak için, ister sadece uyurken bebeğinizin üzerini ya da kendi üzerinizi örtmek için battaniye olarak müslin kumaş kullanabilirsiniz. Battaniye olarak kullanılan müslin kumaşlar, herhangi bir şekilde terleme durumu oluşturmaz. Bu sebepten ötürü, sık sık örtü değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bu durumu sağlayan ise müslin kumaşın nefes alabilen ve vücut ısısını korumaya yardımcı olan muhteşem ve esrarengiz dokusudur. Kısacası, müslin kumaş ile üretilen örtüler sayesinde hem bebeğiniz hem de siz deliksiz ve kaliteli bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Görsel 1: İster bebeğinizi kundaklamak için, ister sadece uyurken bebeğinizin üzerini ya da kendi üzerinizi örtmek için battaniye olarak müslin kumaş kullanabilirsiniz.

Sıvı Emici Özelliği Sayesinde Bazen Havlu Bazen Peştemal

Müslin kumaşlar, oldukça yüksek bir emici özelliğine sahiptir. Yüksek emici özelliğinin yanı sıra aynı zamanda oldukça da kolay bir şekilde kuruyan ince ve hafif bir yapıya sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde müslin kumaşlar, banyo tekstilinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Görsel 2: Müslin kumaşlar, oldukça yüksek bir emici özelliğine sahiptir.

Sentetik Değil, Anti – Alerjik!

Bebek cildinin hassas oluşu, tartışmasız bir gerçektir. Bu sebepten ötürü, her anne, bebeği için doğru kumaş tercihleri yapmaya çalışmaktadır, fakat oldukça hassas bir cilde ve bünyeye sahip bir bebeğiniz varsa, işler biraz daha karmaşık ve farklı bir hal alabilmektedir.

Görsel 3: Bebek cildinin hassas oluşu, tartışmasız bir gerçektir.

Müslin kumaşın sahip olduğu doğal dokusu sayesinde bebeğinizin sahip olduğu solunum güçlüğü ve astım gibi alerjik şikayetlerini azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

Organik Sertifikalı

Pek çok özelliği ve faydası bulunan müslin kumaşlar üretilirken doğal bir şekilde üretilmektedir. Bu sebepten ötürü müslin kumaşlar, organik sertifikalı bir şekilde üretilmektedir.

Az İşlenmiş Kumaşlar

Müslin kumaşlar tasarlanırken mümkün olduğunca az işlenmiş kumaşlar tercih edilmektedir. Böylece hem malzemenin doğal dokusu bozulmamakta, hem de hiçbir yapay işlem uygulanmamaktadır. Oldukça doğal bir şekilde tasarlanan müslin kumaşlar, her daim saflığını korumaktadır.

Bitkisel Boyalar ile Tasarlanan Müslin Kumaşlar

Müslin kumaşlar, direkt olarak cilt ile temas halindedir. Bu yüzden bu kumaşların oldukça doğal ve saf olması, aynı zamanda kimyasal ürünlerin kullanılmaması gereklidir. Bu sebeplerden ötürü, müslin kumaşlar üretilirken bitkisel boyalar kullanılmaktadır.

Görsel 4: Müslin kumaşlar, direkt olarak cilt ile temas halindedir. Bu yüzden bu kumaşların oldukça doğal ve saf olması, aynı zamanda kimyasal ürünlerin kullanılmaması gereklidir.

Annelik Yolunda ekibi olarak, cildinize hassasiyet göstermenizi ve müslin kumaşları tercih etmenizi temenni eder, mutlu günler dileriz!

Kaynaklar:

  1. https://www.britannica.com/topic/muslin
  2. https://silverbobbin.com/what-is-muslin-fabric/
  3. https://www.chicagocanvas.com/what-is-muslin-fabric/

Görsel Kaynak: https://chinese.alibaba.com/product-detail/Soft-Cute-Printed-Organic-Cotton-Baby-60827646406.html