Okul Öncesi Sabah Sporunun Önemi

0
1401
Okul Öncesi Sabah Sporunun Önemi
Okul Öncesi Sabah Sporunun Önemi

Sağlıklı bir hayat, disiplinli bir yaşam tarzından geçiyor. Bu konuda yapay olarak birçok ürün ve ilaç kullanılmaktadır. Günü dinç bir şekilde geçirmenin yolu ise bunlardan geçmiyor. Eğer ünlü sporcuların röportajlarına bakarsanız hepsi sabah kalkar kalkmaz ilk başta koşuya çıktıklarını söylüyorlar ya da yine ünlü sporcuların sosyal medya hesaplarına bakarsanız hepsi günaydın hikayesini koşudan atıyor. Peki sizce bunlar tesadüf mü? Annelik Yolunda ekibi olarak, bu konuyu ele aldık ve sizler için derledik! Hazırsanız, başlayalım! 🎈

Ücretsiz aktif, aktivite, antrenman yapmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 1: Sağlıklı bir hayat, disiplinli bir yaşam tarzından geçiyor. Bu konuda yapay olarak birçok ürün ve ilaç kullanılmaktadır.

Dikkat Odağı

Bir sporun hayatınıza getirebileceği en güzel şeylerden biri beyninizi daha iyi çalıştırmaktır. Okul öncesi sabah sporu yapmak, derslerinize daha iyi odaklanmanıza sebep olacaktır. Sadece okula gidenler değil, aynı zamanda işe gidenler için de bu durum oldukça önemlidir. Gün boyu işinize daha fazla odaklanarak yapacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Ücretsiz Basketbol, çocuk, dikey atış içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 2: Bir sporun hayatınıza getirebileceği en güzel şeylerden biri beyninizi daha iyi çalıştırmaktır.

Disiplin

Okul öncesi sabah sporunun diğer önemli bir noktası, hayatınıza getireceği disiplindir. Sabah sporuyla beraber gününüzü daha iyi düzenleyebileceksiniz. Her şeye daha çok odaklanabilmeniz aynı zamanda zamandan tasarruf etmenize yarayacak, bu da gün içerisine daha çok aktivite sığdırmanıza yol açacaktır.

Ücretsiz aktif, aktivite, alıştırma içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 3: Okul öncesi sabah sporunun diğer önemli bir noktası, hayatınıza getireceği disiplindir.

Kilo

Burası, diğer maddelere göre daha karışık çünkü disiplin ve dikkat odağı gibi konularda herkes hemfikir, fakat okul öncesi sabah sporunda bu durumlar aynı değil. Çoğu kişiye göre farklılık gösteren koşunun zamanı bazılarına göre çok önemlidir. Sizlere Annelik Yolunda ekibi olarak birçok alanında uzman tarafından yapılan yorumları aktaracağız.

Ücretsiz ahşap zemin, aktif, çocuk içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 4: Çoğu kişiye göre farklılık gösteren koşunun zamanı bazılarına göre çok önemlidir.

Okul öncesi sabah sporu sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Sabah kalktığınızda aç karnına yapacağınız bir kardiyo, yağ yakımını hızlandırabilir. Eğer bu konuda daha yeniyseniz günden güne kondisyonunuzu iyileştirebilirsiniz. İlk haftalarda hafif tempo, sonra orta tempo ve en sonunda yüksek tempoya çıkmanız işe yarayacaktır, fakat yağ oranınız gereğinden fazla değilse sabah kardiyosu çok önerilmemektedir. Zira yapacağınız fazla kardiyolar, yağlarınızdan enerji aldığı gibi kaslarınızı da azaltabilir.

Ücretsiz aerobik, aktif, aktivite içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 5: Okul öncesi sabah sporu sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Sabah kalktığınızda aç karnına yapacağınız bir kardiyo, yağ yakımını hızlandırabilir.

Okul öncesi sabah sporu, görüldüğü gibi birçok fayda sağlamıştır. Uyandıktan sonra yapılan kardiyo, her anlamda sağlığınızı pozitife çektiği gibi negatif şeyleri de hayatınızdan çıkarmanızı sağlar. Sadece okula gidenler değil işe giden kişiler hatta emekli insanların bile sabah sporu yapması, sağlıklı bir ömrün anahtarıdır.

Annelik Yolunda ekibi olarak, sağlığınıza dikkat etmenizi temenni eder, mutlu günler dileriz! 😊🤩

Kaynaklar:

  1. https://www.fawns.co.uk/post/7-benefits-sports-activities-pre-schoolers
  2. https://www.lockieschools.com/sports-day-school-benefits/

Görsel Kaynak: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/eller-gevseme-kiz-spor-3992594/