Annelik Yolunda

Pratik İçecek Tarifleri

Pratik içecek tarifleri denilince hemen hemen herkesin iştahı kabarmaya başlar. Sıcaklardan, soğuklardan, mevsimsel geçişlerden bunalan bünyeler, her ne kadar yemek yemek istese de çoğu zaman içecekleri tercih ediyor. Yiyeceklerin yanında da oldukça sık bir şekilde içecekler tüketiliyor. Gündelik hayatın vageçilmez tatlarından olan çay ve kahveye alternatif olabilecek içecekler son zamanlarda oldukça popüler. Tüm bunlara ek olarak aniden gelen tatlı krizlerinin yanında da yine en sık tercih edilenler kuşkusuz tabii ki meşrubat sınıfında değerlendirebilecek içeceklerdir. Tatlıların yanına oldukça yakışan içecekler soframızın baş tacı olmuş durumda.

annelikyolunda.com ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede yiyeceklerinizin yanına bir hayli yakışacak olan pratik içecek tariflerini bir  kenara not etmenizi tavsiye ederiz.

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Limonata!: Çilekli Limonata

Yaz mevsimi denilince akıllara ilk gelen içecek kuşkusuz limonata oluyor. Ferah ferah içip serinlediğimiz ve farklı meyveler ile de yapılabilen limonata, damağımızda oluşacak bir lezzet şöleni sunuyor. Çilek, birçok tatlı ve içeceğe yakıştığı gibi limontada da harikalar yaratıyor. İste size mükemmel bir çilekli limonata tarifi:

Görsel 1: Pratik İçecek Tarifleri: Çilekli Limonata

Gerekli malzemeler:

Nasıl Yapılır?:

Limonatanızı sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Afiyet olsun!

İster Yemeğin Yanına İster Tek Başına: Şeftali Kompostosu

Hem yiyeceklerin yanına yakışan hem de tek başına oldukça harika bir başrol olan şeftali kompostosu sizlere enfes bir pratik içecek deneyimi yaşatacak.

Görsel 2: Pratik İçecek Tarifleri: Şeftali Kompostosu

Şeftali kompostosu tarifi aşağıdaki gibidir:

Gerekli malzemeler:

Nasıl Yapılır?:

Şeftali kompostonuz artık hazır. Meyve dilimleriyle birlikte kompostonuzu servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

Kahvaltı Yapmayı Sevmeyenlerin Bir Numaralı Tercihi: Atom

Bazı kişiler, sabahları kahvaltı etmeyi çok fazla sevmezler. Bu kişiler genel olarak kahvaltı yerine farklı alternatifler ararlar. İşte bu kişilerin kahvaltı yerine sıklıkla tercih edeceği bir önerimiz var: Atom!

Görsel 3: Pratik İçecek Tarifleri: Atom

Atom tarifi aşağıdaki gibidir:

Gerekli malzemeler:

Nasıl Yapılır?:

Sabahların gözdesi olan pratik içecek atomunuz hazır. Afiyet olsun!

Dondurmanın Sıvı Hali: Kahveli Milkshake

Sütün, dondurmaların, rendelenmiş Hindistan cevizlerinin, çikolata parçalarının ve eşsiz kahvenin aynı bardakta buluşması… İşte kahveli milkshake!

Görsel 4: Pratik İçecek Tarifleri: Kahveli Milkshake

Kahveli milkshake tarifi aşağıdaki gibidir:

Gerekli malzemeler:

Nasıl Yapılır?:

Hazırlamış olduğunuz kahveli milkshake içeceklerini bekletmeden servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

annelikyolunda.com ekibi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz pratik içecek tariflerini umarız beğenirsiniz. Sevdikleriniz ile keyifli sohbetler dileriz!

Exit mobile version