Sonbahara Hazırlık: Cildinizi Nasıl Arındırabilirsiniz?

0
1449
Sonbahara Hazırlık: Cildinizi Nasıl Arındırabilirsiniz?
Sonbahara Hazırlık: Cildinizi Nasıl Arındırabilirsiniz?

Sonbahar demek yeni başlangıçlar, yeni iş ve okul dönemi demek! Yaz mevsiminin bıraktığı tembellik ve tatil modunu bir süreliğine rafa kaldırıyoruz ve yeni dönem için sıkı çalışmaya başlıyoruz. Sonbahar ayında cildinizin de yenilenmeye ve yoğun bir bakıma ihtiyacı var. Yaz aylarından kalan güneş hasarını onarmak, kuruluğu gidermek ve cildinizdeki ölü derileri atmak için sonbahar mevsimine yönelik cilt bakımı yapmalısınız. Annelik Yolunda ekibi olarak, bu yazımızda mevsim geçişine özel cilt bakımı rutinini anlatıyoruz.

Ücretsiz bakım, çiller, cilt içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 1: Sonbahar ayında cildinizin de yenilenmeye ve yoğun bir bakıma ihtiyacı var.

Cildinizi Derinlemesine Temizleyin!

Yaz aylarında bronzlaştınız ve harika görünüyorsunuz. Bronzlaşırken cildinizin ne kadar kuruduğunu ve ölü derilerin pul pul döküldüğünü fark etmeyebilirsiniz. Ölü deriler, kir, yağ ve güneş kreminin artıkları gözeneklerinizde birikerek, gözeneklerinizi tıkayabiliyor. Tatilde belki cildinizi derinlemesine temizleyecek zaman bulamadınız ama şimdi tam zamanı!

Ücretsiz El Kremi Tutan Kişi Stok Fotoğraflar
Görsel 2: Yaz aylarında bronzlaştınız ve harika görünüyorsunuz. Bronzlaşırken cildinizin ne kadar kuruduğunu ve ölü derilerin pul pul döküldüğünü fark etmeyebilirsiniz.

Düzenli Kil Maskesi Yapın!

Sonbahar aylarında cildinizi arındırmak için saf kil maskesi kullanmalısınız. Düzenli kil maskesi yapmak, mevsim geçişlerinde meydana gelen parlamayı kontrol altına alır ve gözeneklerinizin arınmasını sağlar. Düzenli olarak kil maskesi yaptığınızda T bölgesindeki yağlanmanın tamamen azaldığını ve cildinizin sağlıkla ışıldadığını fark edersiniz. Biliyoruz, cildinin yağlanmasından şikayetçi olanlar ışıltılı cilt görünümünden nefret ederler, fakat cildinizin sağlıkla ve naturel bir şekilde parladığını görünce siz de bu ışıltıyı çok seveceksiniz.

Ücretsiz Asyalı kadın, bakmak, başvurmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 3: Düzenli kil maskesi yapmak, mevsim geçişlerinde meydana gelen parlamayı kontrol altına alır ve gözeneklerinizin arınmasını sağlar.

Peeling Yaparak Ölü Derilerden Arın!

Sonbahar mevsiminde en çok ihtiyaç duyduğumuz cilt bakım ürünü peelingler oluyor. Güneş hasarını azaltmak, cildin kuruluğunu ve cilt yüzeyindeki mat görünümü azaltmak için peeling yapmamız gerekiyor.

Ücretsiz Asyalı kadın, bakmak, Beyaz arka plan içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar
Görsel 4: Güneş hasarını azaltmak, cildin kuruluğunu ve cilt yüzeyindeki mat görünümü azaltmak için peeling yapmamız gerekiyor.

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın!

Cilt bakımının en temel noktası cildi temizlemek ve nemlendirmektir. Yukarıdaki adımlarda cildinizi nasıl temizleyeceğinizi anlattık. Şimdi sıra cildinizi nasıl nemlendirmeniz gerektiğine geldi. Öncelikle şu konuda anlaşalım, cildiniz kuru da olsa, yağlı da olsa mutlaka cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor. Bu sebepten ötürü, cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici ile cildinizi sabah ve akşam nemlendirmelisiniz.

Ücretsiz Ayna Karşı Yüzünde Krem Uygulayarak Etnik Kadın Kırp Stok Fotoğraflar
Görsel 5: Cilt bakımının en temel noktası cildi temizlemek ve nemlendirmektir.

Annelik Yolunda ekibi olarak, kendinize ve cildinize dikkat etmenizi temenni eder, mutlu ve sağlıklı günler dileriz! 😊🤩

Kaynaklar:

  1. https://tribune.com.pk/story/2268340/5-autumn-skincare-tips-experts-swear-by
  2. https://www.vita4you.gr/blog-vita4you/en/item/how-do-i-take-care-of-my-skin-in-autumn.html
  3. https://thebeautybistro.co.uk/how-to-protect-your-skin-in-autumn/

Görsel Kaynak: https://www.pexels.com/tr-tr/fotograf/saglikli-kadin-mechul-bulaniklik-3985360/