Tırnakları Güçlendirmenin Yolları

0
1691
Tırnakları Güçlendirmenin Yolları

Kırılgan tırnaklardan muzdarip misiniz? Şimdi onlara hak ettikleri ilgiyi vermek için iyi bir zaman dilimi. Onları düzgün bir şekilde törpülemekten, sağlıklı tırnak etlerini koruma ve kırılmayı önleme yollarına kadar, sizlere tırnakları güçlendirmenin yolları konusunda temel ipuçlarını verdik…

  • Yalnızca Tek Yönlü Törpü

İnsanların tırnaklarını her iki yönde törpülediklerini görmek yaygındır, ancak yapmamanız daha iyidir. Törpüyü tırnağın bir tarafında tutun; tek bir hızlı hareketle diğer tarafa hareket ederek tüm ürün yelpazesini kullanın.

Tırnakları Güçlendirmenin Yolları Törpü

İleriye ve geriye doğru kesme hareketi lifleri ayırıp soyulmaya neden olabilir. Düzenli olarak törpülediğinizden emin olun bu işlem, tırnaklarınızın saçlarınızın uçlarını düzeltmek gibi güçlü olmasını teşvik eder.

  • Şeklinize Dikkat Edin

Kesme ve törpüleme söz konusu olduğunda, doğru veya yanlış şekil yoktur, ancak mümkünse onları kısa tutmanızı tavsiye ederiz. Kısa, yuvarlak tırnakların temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Tırnaklarınızı kare şekline koymaktan kaçının, çünkü köşelerden kırılma olasılığı daha yüksektir.

  • Kütikül Yağı Yatırım

Kütikül yağının tırnaklar için yararlı olduğu bir sır değildir. Tırnağın her yerine, kütikül yağını kullanın bu, tüm alanı beslemenin ve kuruluğu önlemenin harika bir yoludur. Aynı zamanda kütikülleri daha ince ve daha yumuşak hale getirmek için de idealdir.

Kütikül yağınız yoksa veya sipariş etmemeyi tercih ediyorsanız, zeytinyağı alıp kütiküllerinizin etrafında çalıştırmayı deneyin. Yatağa yatmadan önce gece kalın bir tabaka uygulayın, böylece gece boyunca nemi tamamen alabilirler.

  • Ellerinizi Nemlendirmeye Devam Edin

Neme ihtiyaç duyan sadece tırnaklarınız değildir. Eller de neme ihtiyaç duyar ve aynı zamanda tırnak bakımının önemli bir parçasıdır. Artık hepimize aşılanmış düzenli yıkamalar ve sabunlar, doğal yağları çıkarabileceğinden hidrasyonu arttırmak için her zamankinden daha önemlidir.

Tırnakları Güçlendirmenin Yolları Nemlendirici

Geceleri daha ağır bir nemlendirici kullanmayı deneyin, bu nedenle cildin formülü emmesi için zaman vardır, ancak daha fazla tahriş veya iltihabı önlemek için kullandığınız formülleri mümkün olduğunca doğal tutun – alkolsüz ve parfüm içermeyen kremleri tercih edin.

  • Jel Sonrası Tırnakları Dikkatlice Güçlendirin

Bazı jelleri izole ettiyseniz ve izole ederken çıkarttıysanız, sonuç olarak tırnaklarınızın kırılgan hissedeceğine şüphe yoktur. Tırnaklar tekrar güçlenene kadar kısa tutun ve yağları mümkün olduğunca düzenli kullanın.

Kütiküllerinizin düzenli bir manikür yapmadan büyüdüğünü fark ederseniz, bunları ne pahasına olursa olsun kendiniz kesmekten kaçının. Bunun yerine, yukarıda belirtildiği gibi kütikül yağı ile yumuşatın ve yavaşça geri itin. Daha sonra yağ ile tekrar kaplayın.

Bu karantina günlerinde bol bol ellerinizi yıkamayı alışkanlık haline getirdiyseniz, tırnakları güçlendirmenin yolları konusunu dikkate alarak tırnaklarınıza gerekli bakım ve temizliği uygulamayı ihmal etmemenizi öneririz.