Çarşamba, Haziran 12, 2024

Tüp Bebek Tedavisi (IVF) Nedir?

Tüp bebek tedavisi (IVF) genellikle tubal hastalıklar, şiddetli endometriozis veya çok düşük semen kalitesinden kaynaklanan çiftelere, diğer üremeye yardımcı tedavi yöntemleriyle başarısız olunduğunda ya da açıklanamayan infertilitesi olan çiftlere başarı için mükemmel bir şans sunan tedavi seçeneğidir.


Devamını Okuyun

Tüp Bebek Öncesi Uygulanabilecek Cerrahi YöntemlerTüp bebek tedavisinde kişiselleştirilmiş tedavi planınızı oluşturmada ki ilk adımımız, gebeliğin olmamasının nedenini belirlemektir. İçeriğimizde açıklanan teşhis süreçleri, infertilitenin ortak nedenlerini tanımlamamıza veya ortadan kaldırmamıza olanak sağlayan önemli yöntemlerdir.

Devamını okumak için lütfen buraya tıklayın.

Tüp Bebek Tedavi Aşamaları Nelerdir?İlk görüşme, tetkikler ve muayene sonrasında tüp bebek uygulamasının gerekli görüldüğü durumlarda tedaviye yumurtalıkların uyarılması ile başlanır.

Devamını okumak için lütfen buraya tıklayın.

İleri Yaş Tüp Bebek Uygulamaları


Yumurta Donasyonu Nedir?

Yumurta Donasyonu

Kadının kendi yumurtaları ile gebe kalmasının mümkün olamadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. Bağış yolu ile elde edilen yumurtaların kullanılması ile gebelik sağlanmaktadır.


Devamı


Yumurta Dondurma Nedir?

Yumurta Dondurma

Dondurmak üzere yumurta elde etmek için; Yumurta toplama işleminden sonra, olgun olan yumurtalar dondurma işlemi için hazırlanır ve dondurma aşamasına geçilir.


Devamı


Emriyo Donasyonu Nedir?

Embriyo Donasyonu

Kadının kendi yumurtaları ile gebe kalamadığı ve erkeğin ancak sperm donasyonu ile bebek sahibi olacağı belirlenmiş çiftlere önerilen bir yöntemdir.


Devamı


Yumurta Desteği Tandem

Yumurta Desteği (Tandem)

Yumurta rezervi azalmış olan kadınlarda normal tüp bebek işleminin
yanında, aynı işlemin bir de donör yumurtasıyla denenmesiyle yapılan bir
yöntemdir.


Devamı


PGT Cinsiyet Seçimi

Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT)

Genetik tarama, cinsiyet seçimi isteyen, genetik rahatsızlığı olan, ileri yaş gibi özel durumlarda ki hastalara uygulanan bir tekniktir.


Devamı


Sperm Donasyonu

Sperm Donasyonu

Sperm donasyonu, erkekte hiç spermin bulunmadığı ve testislerden cerrahi yöntemle de sperm elde edilmeyen çiftler, ya da erkeğin spermi ile elde edilecek bir gebelik tıbbi yönden önerilmediği durumlarda başvurulan bir uygulamadır.


Devamı


Erkeklerde İnfertilite Tedavisi

Erkeklerde Fertilite Tedavisi

Bir erkek üreme hücresi olan sperm ile alakalı sorunlara erkek infertilitesi denilmektedir.


Devamı