Vegan Cilt Bakım Ürünleri

0
1264
vegan-cilt-bakim-urunleri

Vegan cilt bakımı, sağlığınızın ve esenliğinizin önemli bir parçasıdır. Cildinize iyi bakmazsanız, erken yaşlanmaya ve hatta sivilcelere neden olabilir! Neyse ki, süreçte hiçbir hayvana zarar vermeden sağlıklı bir ışıltı elde etmenize yardımcı olabilecek vegan cilt bakım ürünleri seçeneklerine kolayce erişmeniz mümkün. Annelik Yolunda ekibi olarak sizin için bu yazımızda vegan cilt bakım ürünlerini derledik.

Neden Vegan Cilt Bakımı?

Vegan cilt bakım ürünleri sadece çevre için daha sağlıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda hayvanlar ve vücudunuz için de daha iyidir. Vegan cilt bakım ürünleri, lanolin (koyun tarafından üretilen bir yağ), bal (arı salgısı) veya kollajen (inek kemiklerinde bulunan bir protein) gibi hiçbir hayvansal içerik veya yan ürün olmaksızın formüle edilmiştir. Ayrıca bazı insanların cildini tahriş edebilecek parabenler ve sülfatlar gibi kimyasal koruyuculardan da kaçınırlar.

neden-vegan-cilt-bakimi
Görsel: Neden Vegan Cilt Bakımı?

En İyi Vegan Temizleyiciler

Harika vegan temizleyiciler arıyorsanız, favori seçeneklerimizden bazıları burada:

  • CeraVe Nemlendirici Yüz Temizleyici
  • First Aid Beauty Ultra Onarıcı Krem Temizleyici
  • Taze Soya Yüz Temizleyici
  • Kiehl’s Kremalı Avokado Yüz Temizleyici (lanolin içeren yüz temizleyicileriyle karıştırılmamalıdır).
en-iyi-vegan-temizleyiciler
Görsel: En İyi Vegan Temizleyiciler

Cildinizi temizlemek için günde iki kez sabah ve akşam yatmadan önce şunları uygulayabilirsiniz:

  1. Cildiniz yağlıysa First Aid Beauty Ultra Repair Cream Cleanser veya Kiehl’s Creamy Avocado Facial Cleanser gibi yağsız bir ürünle temizlemeyi deneyebilirsiniz.
  2. CeraVe Nemlendirici Yüz Temizleyici veya Taze Soya Yüz Temizleyici gibi daha nemlendirici bir şey de kullanabilirsiniz.

En İyi Vegan Nemlendiriciler

En iyi vegan nemlendiriciler doğal içeriklerden yapılır. Vegan nemlendiriciler sadece veganlar için değildir! Hangi diyetten olursa olsun cilt bakımı yapmak isteyen herkes kullanabilir. Vegan nemlendiriciler, yağlı ve akne eğilimli, hassas ve kuru/nemsiz ciltler dahil tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Komedojenik olmayan, ürünün gözenekleri tıkayan veya siyah veya beyaz noktalara (sivilce) neden olan bileşenler içermediği anlamına gelir.

en-iyi-vegan-nemlendiriciler(2)
Görsel: En iyi vegan nemlendiriciler

En İyi Vegan Serumları

Serumlar, genellikle nemlendiriciler ve temizleyiciler lehine gözden kaçan bir cilt bakım ürünü şeklidir. Bununla birlikte, aslında belirli cilt endişelerini hedeflemenin harika bir yoludur ve diğer cilt bakım ürünleriyle birlikte kullanılmaları gerekir. Serumlar kendi başlarına kullanılabilir veya daha da konsantre bir doz için fondöten veya astar ile karıştırılabilir!

en-iyi-vegan-serumlari
Görsel: En İyi Vegan Serumları

En İyi Vegan Maskeleri

Vegan maskeler yüzü destekleyen yardımcı bakım ürünleridir. Genellikle normal cilt bakımı rutininizin üzerine ek bir katman olarak kullanılırlar, ancak tek seferlik ürünler olarak da çalışabilirler. Maskeler sadece sivilcelerden kurtulmak veya cilt dokusunu yumuşatmak için değil, tüm cilt tipleri için faydalıdır!

Maskelerin faydaları şunları içerir:

  • Hidrasyon – Maskelerdeki bileşenler cildi nemlendirmeye ve doğal nem içeriğini geri kazanmaya yardımcı olur. Bu, onları yağlı veya parlak olmadan sağlıklı ve parlak görünmek için ekstra neme ihtiyaç duyan kuru veya susuz kalmış ciltler için harika kılar.
  • Eksfoliasyon – Eksfoliye edici bileşenleri temel nemlendiricilerle birleştirerek, maskeler ölü cilt hücrelerini pul pul dökebilir ve altlarındaki taze yeni katmanları bir kerede ortaya çıkarabilir! Bu, onları, düzenli olarak yapıldığında yıkama tek başına yeterli olmadığından, zamanla eski ölü deri birikiminden kaynaklanan tıkanmış gözenekler nedeniyle gözeneklerinin yeterince temiz görünmediğinden endişe duyan insanlar için mükemmel kılar.
en-iyi-vegan-cilt-bakimi-urunleri
Görsel: En iyi vegan cilt bakımı ürünleri

Piyasadaki en iyi vegan cilt bakım ürünleri:

  • Caudalie Wine Resveratrol Sıkılaştırıcı ve Sıkılaştırıcı Krem

Bu, piyasadaki en iyi yaşlanma karşıtı nemlendiricilerden biridir. Formül, doğanın en güçlü antioksidanlarından ikisini içerir: kırmızı üzümden resveratrol ve A, B3 ve E vitaminleri. Bu bileşenler, kırışıklıkları azaltmak, cildinizi pürüzsüzleştirmek ve daha genç görünmesini sağlamak için birlikte çalışır. Ayrıca, geride herhangi bir yağlı kalıntı veya yağlılık bırakmadan cilt tarafından hızla emilen dolgunlaştırıcı hidrasyon için hyaluronik asit içerir.

Ürünü tek başına veya en sevdiğiniz serumun üzerine veya makyaj altına kullanabilirsiniz! Bunu sabah duşundan sonra yüzünüz hala nemliyken kullanmayı seviyorum, bu yüzden işe gidip gelirken güneş kremi uygulamadan önce batması için zamanım var!

  • Josie Maran Argan Infinity Krem Fondöten SPF 47 Hafif

Bu fondöten, akne izleri/pigmentasyon lekeleri vb. üzerinde yoğun olarak kullanıldığında diğer bazı fondötenlerin yaptığı gibi ağır görünmeden tam kapatıcılık sağlar. Formül, temiz cilt üzerinde çok kolay bir şekilde karışır. Uygulama başına yalnızca bir pompaya ihtiyacınız var, bu da ürünün beklenenden daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. Üretim sürecinde çok fazla koku eklenmediğinden hassas cilde sahip kişiler için de harika.

Bu kılavuz, piyasadaki en iyi vegan cilt bakım ürünlerini bulmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tüm seçenekler arasında gezinmenin ne kadar zor olabileceğini biliyoruz, ancak yardımımız ve bu ipuçlarıyla cilt tipiniz için mükemmel ürünü bulma yolunda ilerlemelisiniz 😀