Yeşil Çayın Kullanım Alanları

0
1662
Yeşil Çayın Kullanım Alanları
Yeşil Çayın Kullanım Alanları

Yeşil Çayın Ne Gibi Faydaları Var?

Siyah ve yeşil çayın üretildiği bitki aynı bitkidir. Yeşil çayı siyah çaydan ayıran özelliği çok fazla işleme tabi tutulmamasıdır. Çok fazla işleme tutulmayan yeşil çay fermantasyona uğramaz. Siyah çay fazla işleme tabi tutulur fermantasyona uğrar ve en önemli özelliği olan antioksidan niteliğini kaybeder.

Yeşil çayın gün içerisinde birkaç bardak içilmesi mümkündür. İçeriğinde var olan insan sağlığına katkısı olan birçok önemli maddeye sahip olan yeşil çayın kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus sıcak olarak kullanılmamasıdır.

Yeşil Çayın Kullanımı

Antioksidan Olan Yeşil Çay Bakteri Oluşumunu Engeller

Bakterilerden oluşan hastalıklara karşı direnç sağlar. Kalp hastalıkları riskini azaltır. Kalp hastalığına yakalanmış olanların sıkıntılarını gidermeye yardımcı olur. Hafıza bozukluğu yaşayanların problemlerinin giderilmesi üzerinde olumlu etkileri vardır. Grip ve soğuk algınlığında destekleyici etkisi vardır.

Ödem giderici ve bağışıklık sistemini güçlendirici alerjik tepkimelerde kemik erimelerinde bazı kanser türlerinde migren ağrılarında kullanılan yeşil çay doğanın bir mucizesi olarak görülmektedir.

Diyet yapan kişilerin özellikle yeşil çayı kullanması tavsiye edilir. E vitamini açısından zengin olan yeşil çay manganez krom ve çinkoda içerir. İçeriğinde selenyum ve C vitamini de vardır.

Yeşil çayın kullanım alanlarını ve faydalarını listelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz. 🙂