Annelik Yolunda

Yıpranan Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Yıpranan Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Saçlarımız Neden Yıpranır?

Saç, yüze şeklini veren en önemli faktördür. Boya, fön, güneş ışını, rüzgâr gibi doğal ve kimyasal müdahaleler saçlara büyük oranda zarar vermektedir.  Korkmayın hanımlar, yıpranan saçları canlandırmak sizin elinizde.

Hepimizin yıpranmış saç sorunu ile karşı karşıya kaldığı bazı dönemler olur. Saçlarımız o kadar çok işleme maruz kalır ki, kendisine ilgi gösterilmesi için resmen haykırır. İşte yıpranmış saçlara uygulayacağınız ve sonunda ipeksi yumuşaklığa kavuşacağınız bakım önerileri.

Yıpranan Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Aşırı derecede çok yıpranmış saçlar için vereceğimiz önerilerin yanı sıra birkaç ufak sırrımız var.

Zeytinyağı ve Yumurta

Zeytinyağı, doğanın özellikle biz kadınlara bahşettiği bir mucizedir.  Mutfak hünerlerinin yanı sıra şüphesiz en iyi doğal bakım ürünleri arasında yerini almaktadır.

İhtiyacımız olan tek şey 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yumurta karışımı.  Bir kap içerisinde iyice çırpılarak birbirine yedirilen malzemeleri saça uygulayıp 1 saat bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Daha ilk denemenizde saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Vücut bakım ürünleri arasında yerini alan bir diğer yağ ise tamamen doğal Hindistan cevizi yağıdır.

Katı halde bulunan Hindistan cevizi yağı ve 1 adet yumurta bir kap içerisinde iyice karıştırın. Hazırladığınız kürü saçlarınızın dibinden ucuna kadar masaj yaparak yavaş yavaş yedirin. 30 dakika bekledikten sonra iyice durulayın.  Bu kür sayesinde yıpranan saçları canlandırmak oldukça basittir.  

Yıpranan Saçları Canlandırmak Sizin Elinizde

Gücünü ve sağlıklı görünümünü kaybetmiş narin ve güzel saçlarımızın güçlendirilmesi gerekir. Öncelikle her şeyden önce saçlar kökten değil uçlardan yanmaya ve kırılmaya başladığı için, aşırı yıpranmış saç uçlarından kurtulmak gerekiyor. Evet, bu tam olarak değerli saçlarınıza makasın değeceği anlamına geliyor.  

Uzman görüşlerine göre ise bu işlemi 2 ayda bir tekrarlamamız gerekmekte. Bu da düzenli bir saç kırığı aldırma operasyonu anlamına geliyor. Güzellik uğruna her yol mubahtır, güle güle kırık saç uçları.

Bol Bol Vitamin Takviyesi

Yıpranan saçların muhtaç olduğu en önemli şey vitamin. Nedir bu vitamin eksikliğinden çektiğimiz?

Saçlarımızın güçlü ve sağlıklı kalabilmesi için doğru ve düzenli beslenmeli ve tabi ki gerekli vitaminleri almalıyız.  Besin olarak alabilmenin yanı sıra saça direk olarak da vitamin takviyesi yapmak oldukça etkilidir. Bu da bir dipnot olarak aklımızda bulunsun.

Peki, saç için hangi vitaminlere ihtiyacımız var? A,B,C ve E vitamini olmazsa olmazlar arasında. Bu da yıpranan saçları canlandırmak için yapabileceğimiz en etkili yöntemdir. Sevgili hanımlar, kendine değer veren insan herkese sevgiyle yaklaşır. Sevgiyle kalın ve mutlaka saç kırıklarınızı aldırın.

Exit mobile version