Yüksek Elmacık Kemikleriyle Alımlı Bir Yüze Sahip Olmanın Yolu!

0
1553
Elmacık kemik

Dünyadan yaygın olarak yapılan yanak dolgusu yani elmacık kemiği dolgusu sevilen bir işlemdir. Yanak dolgusu, yüzde belirli bölgelere hacim ekleyerek yanaklarınızın şeklini doğallığını bozmadan değiştirebilen bir uygulamadır. Bu işlem elmacık kemiklerinizi daha yüksek gösterir ve size daha genç bir görünüm kazandırabilir. Prosedür yaklaşık 10 dakika sürer ve uygulamadan hemen sonra gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Dermal dolgu olarak da adlandırılan yanak dolgusu, yanaklarınızı daha dolgun ve genç göstermek için tasarlanmıştır. Yaşlanma karşıtı tedavilerde sıklıkla tercih edilen bu işlem her yaş grubundan uygun hastaya uygulanabilir.

Elmacık kemik
Görsel: Elmacık kemik

Doğru noktaya hacim

Yanak dolgusu, yanaklarınızın belirli bölgelerine hacim eklediğimiz bir işlemdir. Dolgular özellikle zamanla zayıflamış ya da çökmüş yanakların şeklini daha estetik hale getirmeye yarar. Yanak bölgesinin konturu daha belirgin hale getirilerek genç bir ifade yakalanmaya çalışılır.

Kolajeni aktive eder

Dolgular ayrıca bu bölgede kolajeni uyarmaya yardımcı olur. Kolajen, cildin yapısını oluşturan bir proteindir ve maalesef yaş aldıkça vücuttaki kolajen azalma eğilimi gösterir. Bunun sonucunda da ciltte sarkma meydana gelir. İşte dolgu işlemi ile az önce belirttiğimiz gibi kolajeni uyarmak da mümkün olur.

Yanak dolgusunda da sonuçlarını çok sevdiğimiz için hyalüronik asit dolgularını kullanıyoruz. Hyalüronik asit dolguları, doğal olarak da vücudun ürettiği ve cildin dolgunluğundan kısmen sorumlu olan bir maddedir.

Yanak ya da elmacık kemiği dolgusu neler yapar?

– Elmacık kemiklerinizin daha belirgin görünmesini sağlar.

– Burnunuzun ve ağzınızın etrafındaki çizgileri düzelir.

– Yanaklardaki çöken hacmi geri getirir.

– Yüzünüzün daha simetrik görünmesini sağlar.

Yanak dolgusu tıpkı diğer dolgu işlemlerinde olduğu gibi etkisi zamanla geçen bir uygulamadır. Yani geçici bir çözümdür. Etkisi 9 ay ila 2 yıl sürmektedir. Hastalar diledikleri zaman bu işlemi tekrarlayabilirler. Yanak dolgusu yanaklarınızı güzelleştiren, tüm çizgileri düzelten ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayan hızlı ve etkili bir tedavidir. Dolgu sonuçlarını yaklaşık iki yıl kullanabileceğiniz ve hayatınızı kesintiye uğratmayan uygulaması ile pratik bir işlemdir.

Elmacık kemik
Görsel: Elmacık kemik

Elmacık kemiği dolgusu sonrası

Elmacık kemiklerine uyguladığımız işlemden sonra kısa bir süre o bölgede hafif şişlik görülmesi olağandır. Bu durum hızla geçer. Uygulamadan hemen sonra sauna, hamam ya da plajda güneşlenmek gibi aktiviteleri birkaç gün yapmamanızı öneriyoruz. Yine dolgu yapılan gün ve ertesinde yüze masaj yapmak tavsiye edilmez. Birkaç günlük özen sonrasında ise dolgunuzun keyfini çıkararak her türlü aktiviteyi yapabilirsiniz.

Yüze uygulanabilen en sık 7 estetik işlemler:

1. Burun estetiği

Yüzün tam ortasında yer alması ve yüz şeklini en çok etkileyen organ olması dolayısı ile yüzde en sık yapılan estetik operasyon burun estetiği ameliyatıdır. Burunda büyüklük, eğrilik, sırtta kemer olması gibi şikayetler görülür. Yüz şekline uygun ve doğal bir burun oluşturmak esas amaçtır.

2. Kulak estetiği

Kulakta en sık görülen estetik sıkıntı kepçe kulak problemidir. Kulakları ameliyatla geriye doğru yaslayarak bu sorundan kurtulmak mümkündür. Ayrıca kulaktaki cup ear gibi bazı yapısal problemler de yine uygun estetik cerrahi operasyonlarla düzeltilebilir.

3. Göz kapağı ameliyatı

Göz kapağında en çok gördüğümüz rahatsızlık üst göz kapağının düşük olmasıdır. Çoğunlukla yaş ilerledikçe ortaya çıkar. Kişiye hem yaşlı hem de yorgun bir görüntü verir. Ameliyatında üst göz kapağındaki fazla deriler alınarak gergin bir üst göz kapağı görüntüsü sağlanır. Alt göz kapağında ise genelde torbalanma görülür. Yine bu sorunun düzeltilmesi fazla deri ve torbalanmaya sebep olan yağ paketlerinin alınmasıyla yapılır

Elmacık kemik
Görsel: Elmacık kemik

4. Yüz germe

İleri yaşlarda yüz bölgesinde yaşa ve yer çekimine bağlı olarak sarkma ve kırışmalar meydana gelir. Gevşeyen derideki fazlalıkların alınarak yüz derisinin gergin hale getirilmesi yüz germe ameliyatı ile mümkün olur.

5. Yüze yağ enjeksiyonu

Bazen zayıflamaya bazen de yaşın ilerlemesine bağlı olarak deri altı yağ dokusu azalır. Böylece yüz derisi sarkık ve dalgalı görünür. Vücudun başka bölgelerinden alınan yağların yüze transferi ile yüz daha dolgun, yuvarlak ve canlı görünür.

Ameliyat dışı yüz bölgesi estetik işlemler

Yüzde en çok yaptığımız ameliyat dışı estetik işlem botokstur. Kaş arası, alın ve kaz ayaklarındaki kırışma sorunu için oldukça etkilidir. Her 6 ayda bir tekrarı gerekir. Göz altındaki morluk ve çukurlar için ilk ve en etkili seçenek göz altı ışık dolgusudur. Hyaluronik asit etken maddesine sahip ışık dolgusunun her 12-18 ayda bir tekrarı gerekir. İnce veya biçimsiz dudakların estetik görünüme kavuşması için dudak dolgusu yapılabilir.

Sağlıklı günler dileriz 😊