Göbeğinizi Daha Hızlı Eritmenin Yollarını Öğrenmek İster Misiniz?

0
1666
Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları

Göbek eritme adına çok fazla diyet ve zayıflama programı olmasına karşın bazen istenen sonucu almak mümkün olmayabilir. Bunun sebebi belli yerlerde yanlış yapılmasıdır. Eğer yağlanan bölge uzun süredir kişide yer etmiş ise bunu eritmek kolay olmayacaktır. Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yollarını öğrenmek ister misiniz?

Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları
Görsel: Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları

Spor yaparken bunlara dikkat edin

Göbek yağı eritme sporları yerine genel olarak yağ yakımına destek olan sporları tercih etmek gerekmektedir. Spor programı içinde karın hareketlerini de barındıran sporlar kilo verme ve yağ yakma adına sadece göbeği değil tüm vücudu etkileyerek dengeli bir vücuda sahip olmayı sağlamaktadır. Yani amaç göbek eritirken aynı zamanda vücudu da orantılı ve sağlıklı bir şekle sokmak olmalıdır.

Sağlığınızı koruyun

Göbek yağını hızlı bir şekilde eritme adına atılacak ilk adım hemen her gün 2 litre su tüketilmesidir. Tüketilecek su metabolizma hızını artırmanın yanı sıra toksinleri de vücuttan atmaktadır. Bu da organların daha iyi çalışmasına fayda sağlayacaktır. Yağ yakma konusunda dikkatli olunması gereken bir diğer husus her yağın zararlı olmadığının bilincine varılmasıdır. Sağlıklı yağlar kişinin kilo vermesinde son derece etkili ve yardımcıdır. Sağlıklı yağ asitleri metabolizmayı koruduğu gibi özellikle göbek bölgesindeki eski yağ deposunu da yakmaktadır. Ayrıca antrenmanlarda kardiyo egzersizlerinin yanı sıra mutlaka ağırlık çalışmalarına da dikkat edilmelidir.

Proteinli besinlerin önemi

Göbek eritme adına uzman desteği ile proteinden zengin gıdalar tüketmeye özen gösterilmelidir. Proteinli gıdaların en büyük özelliklerinden bir tanesi tokluk hissi vermesidir. Sabah kahvaltıda tüketilecek bir yumurta ile uzun saatler tokluk hissi yaşarsınız. Gün içerisinde daha az yiyecek tüketimine neden olacak ve fazla kalori alımının önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Bu gibi tedbirler ile kişi göbek sorunundan kurtulduğu gibi ayrıca vücudunun da sağlığını korumuş olacaktır.

Göbeğinizi düzleştiren en iyi 6 yiyecek

Düz bir göbek ve karına sahip olmak için ne kadar egzersiz yaptığınız kadar ne yediğiniz de önemlidir. Ve aslında pek çok kişinin hayalini kurduğunu düz bir göbeğe sahip olmanıza fark etmeden yardımcı olacak pek çok yiyecek vardır. Kısa sürede göbeğinizi düzleştirmeye yardımcı olacak o besinlerin listesini sizler için açıklıyoruz.

Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları
Görsel: Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları

1. Tatlı patates

Tatlı patatesler karotenoidlerle doludur. Karotenoidler, kan şekeri seviyelerini dengelemeye ve insülin direncini yok etmeye yardımcı olan yüksek bir antioksidan kapasitesine sahiptir. Peki bu karın kaslarınız için ne anlama geliyor? Tatlı patateslerin bu işlevi, kalorilerinizin göbek yağına dönüşmesini ciddi derecede engeller!

2. Avokado

Evet, avokadoda yağ var ama bunlar sizin için çok faydalı yağlar. Avokado, avokadonun dolgun kalmasını sağlayan ve göbek yağlarının oluşumunu engelleyen tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Yayınlanan bir araştırmaya göre, yemekten sonra bir avokadonun yarısını tüketenlerin yemekten sonra aç ve atıştırmalık hissetme olasılığının daha düşük olduğunu bulmuştur. Başka bir çalışma, avokado yiyen kişilerin normal kilosunu koruduğunu ve kilo almanın kolay olmadığını göstermiştir.

3.tarçın 

Yulaf ezmenize tarçın eklemeyi seviyorsanız, listede ismini görmekten mutluluk duyacaksınız. Tarçın, kendisine farklı bir tat veren ve zayıflatıcı bir etkiye sahip olduğu bilinen “sinnamaldehit” içerir. Birçok çalışma, tarçının şekerin vücutta yağ olarak depolanmasını önleyebileceğini ve böylelikle insülin salınımını dengelediğini göstermiştir.

4. Yumurta

Yumurtaların protein dolu olduğu artık bir sır değil! Ancak bu makaleyi okuduktan sonra daha fazla yumurta sarısı yemek isteyeceksiniz. Yumurta sarısında yağ yakmaya yardımcı olan “kolin” vardır. Kolin ayrıca vücut kitle indeksini düşürmede önemli bir rol oynar. Yumurtaların kilo vermek için gizli silahınız olmasının sebeplerinden biri de budur!

Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları
Görsel: Göbeğinizi daha hızlı eritmenin yolları

5. Yoğurt

Tüm yoğurtlar aynı değildir, bazıları aslında yüksek kalorili şeker bombalarıdır. Sade yoğurdu seçerseniz doğru yere gelebilirsiniz. Araştırmacılar, fenilalaninin (protein sindirildiğinde salınan bir amino asit) aslında iştahınızı azaltan hormonları tetiklediğini keşfettiler. Bu aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Yoğurt, yalnızca zengin kas yapıcı protein ve bağırsaklar için faydalı probiyotiklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda diyete düşük şekerli, yüksek proteinli yoğurt atıştırmalıkları ekleyerek metabolizmayı hızlandırır ve açlık krizini önler.

6. Yaban mersini 

Eğer antioksidan zengini yaban mersinini ‘Günlük olarak nasıl tüketirim?’ diye düşünüyorsanız işe hazırladığınız karışımlara onu ekleyerek başlayabilirsiniz. Yaban mersini, göbek yağını eritmek ve kilo vermek için çok başarılı bir alternatiftir. Yoğurda eklemek size çifte fayda sağlayacaktır.

Sağlıklı günler dileriz 😊