Kırışıklık Gideren Ev Yapımı Doğal Tarifler!

0
1600
Kırışıklık gideren doğal maske

Kırışıklık gideren ev yapımı doğal tarifler her zaman ilgi çekmiştir. Zamanla içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak cilt dokuları kırışarak daha yaşlı bir görünüme neden olur. Bu istenmeyen durumların önüne geçebilmek için en etkili besin maddelerini ve bitkileri kullanabilirsiniz. Cilt dostu kırışıklık maskesi çok fazla kimyasal ürün içeriyorsa cildinize zarar verebilir.

Kırışıklık gideren doğal maske
Görsel: Kırışıklık gideren doğal maske

Düzenli kullanımda sıkı ve genç bir cilde kavuşabilirsiniz! 

Doğal olarak evde hazırlayabileceğiniz kırışıklık karşıtı maskeleri sadece yüze değil; ellere, ayaklara ve boyuna da uygulanabilir. Düzenli kullanım ile maske sayesinde daha sıkı ve genç görünümlü bir görünüm elde edebilirsiniz, etkileri kısa sürede kendini gösterecektir. Doğal kırışık önleyici maskede kullanılan malzemeler de cildi beslemek için gerekli vitamin ve minerallerin etkili olmasını sağlayarak cildi besleyebilir. Bu sayede cildin ihtiyaç duyduğu nem ve sağlık, cildinize yansıyacaktır.

Kırışıklık gideren doğal maske tarifleri:

Muz maskesi: Muz içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde kırışıklarınızı azaltacak ve cilt hücrelerinizi koruyacaktır. 1 adet olgun muzu blenderden geçirerek püre haline getirin. Cildinize kalın bir tabak olarak uygulayın ve 25 dakika kadar bekletin. Ardından cildinizi ılık su ile temizleyebilirsiniz. Haftada bir defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Elma maskesi: 1 adet elmayı rendeleyerek bir kenara ayırın. 2 yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı süt kaymağını kaynatın. İçerisine rendelediğiniz elmayı da ilave edin. Kaynadıktan sonra karışımı soğumaya bırakın. Kırışıklık sorunu yaşadığınız bölgelere kalın bir tabaka halinde uygulayarak bir saat kadar bekleyin. Ardından cildinizi soğuk su ile durulayın. Uzun süreli düzenli uygulamada farklı göreceksiniz.

Kırışıklık gideren doğal maske
Görsel: Kırışıklık gideren doğal maske

Yaş maya maskesi: 1 adet yaş mayayı ılık su ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışım homojen bir hale gelince kırışıklıkların olduğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün ve 30 dakika bekleyin. Soğuk ile yıkayarak cildinizi temizleyin.

Salatalık maskesi: 1 adet salatalığı ezerek suyunu çıkarın. Bu öze yarım çay bardağı süt ekleyin ve karıştırın. Kırışıklıklarınız olduğunu bölgeye pamuk ile tampon hareketler ile uygulayın. Kuruduktan sonra 3 kere daha aynı işlemi yapın. Son işlemde 10 dakika kadar bekleyin ve maskeyi soğuk su ile durulayın.

Sağlıklı ve genç görünen bir göz çevresi için neler yapabilirsiniz?

Göz çevresi, yüz bölgemizde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı yerlerin başında gelir. Yüzümüzün en hassas bölgelerinden olan göz çevresi genç ve güzel görünüm konusunda da belirleyici bir role sahip. Bu bölgede yüzümüzün doğal hareketleri ve mimiklerine çevresel faktörler de eklenince diğer cilt bölgelerine göre daha hızlı yaşlanma gerçekleşir. Sadece yaşlanma değil sağlıklı, dinlenmiş, duru bir görünüm için de göz çevresi bakımı çok önemli. Göz çevresinde en çok kırışıklık, torbalanma, renk eşitsizlikleri ve lekeler ile ilgili şikayetler alınır.

1.    Göz çevresi temizliğini mutlaka yapın 

Yatmadan önce mutlaka cildimizdeki makyajı cilt tipimize uygun temizleme ürünleri ile temizlememiz sağlıklı bir cilt için çok önemli. Aynı şekilde sağlıklı bir göz çevresi için yine her akşam yatmadan göz bölgesinde de kullanılabilen ürünler ve pamuk yardımı ile göz çevremizi temizlemeliyiz.

2.    Göz çevrenizi nemlendirin 

Göz çevresinin de yüzümüz gibi neme ihtiyacı vardır. Hassas bir dokuya sahip olan göz çevresi gerekli nemi alamazsa kurur ve kırışır. Bu nedenle göz çevrenize hem göz kremleri ile hem de dönem dönem nem sağlayan enjeksiyon işlemleri ile destek olabilirsiniz.

Kırışıklık gideren doğal maske
Görsel: Kırışıklık gideren doğal maske

3.    Uyku düzeni ve su tüketimine dikkat 

Göz çevrenizde torbalanmalar, şişlikler ve gözaltı morluğu istemiyorsanız düzenli bir uyku rutini şart. Aynı saatlerde yatıp aynı saatlerde kalkmaya özen gösterirseniz dinlenmiş ve sağlıklı bir göz çevresi ile uyanabilirsiniz. Bunun yanı sıra günlük olarak yeterli su tüketimi hem sağlığımız hem cildimiz hem de göz çevremiz için oldukça önemli.

4.    Göz çevrenizi tedavi edecek uygulamalara başvurun 

Göz altı torbaları ve morlukları, göz kapağı sarkmaları ve kaz ayağı kırışıklıkları gibi çok sık karşılaşılan göz çevresi sorunları için en çok tercih edilen uygulamaların başında Nucleofill Eyes gelir. Göz çevresi için özel üretilen DNA ışıltısı Nucleofill Eyes, alerji riski olmadan göz çevresindeki cildin yapısını ve rengini düzenlerken kırışıklıkları düzeltir; bir yandan da sağlıklı ve aydınlık bir cilt oluşturma imkanı verir.

15 günlük aralıklarla cilt ihtiyacı ve tipine bağlı olarak 2 ya da 4 seans uygulanır. Uygulamanın hemen sonrasında normal günlük yaşama devam edilebilir. Uygulama ilk etkisini yaklaşık 3 gün sonra göstermeye başlıyor ve seanslar tamamlandığında öncesi-sonrası fark net şekilde ortaya çıkarır.

Sağlıklı günler dileriz 😊