Nem Aşısı İle Cildinize Kaybettiği Nemi Kazandırın

0
1638
nem aşısı

Yaz aylarında deniz, kum ve güneş ile yaz aylarının tadını çıkarmış olsak da bunun cildimize istemediğimiz etkileri de oldu. Güneşten gelen ışınlar cildimizi kurttu, matlaştırdı ve hatta cilt lekelerine neden oldu. Deniz suyunun içerisinde bulunan tuz ve havuz sularındaki klor cildimizi kuruttu ve kırışık bir cilde zemin hazırladı. Cildinize kaybettiği dokuyu yeniden kazandırmak ve doğal ışıltısını yenilemek için nem aşısı uygulamasını tercih edebilir, yüzünüzdeki ince kırışıklıkların ve kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

nem aşısı
Görsel: nem aşısı

Öncelikle bilmeliyiz ki, cildimiz ister yağlı ister kuru bir dokuya sahip olsun nemlendirme ihtiyacı hisseder. Cildin kendi dokusunu korumak adına oluşturduğu bu nemli katmana uyguladığımız yardımcı maddeler, cildimizin su ihtiyacını karşılar. Cilt, yapısı bakımından sürekli nemlendirmeye açık olsa da çeşitli mevsim geçişleri ve çevresel faktörler bu süreci daha da elzem hale getirir. Unutmayalım ki cildin su ihtiyacı, vücudumuzun diğer parçalarının suya olan ihtiyacı ile eş değerdir. Ancak yüz, boyun, dekolte ve el sırtları gibi dış etkenlere en çok maruz kalan bölgelerde kuruluk ve suya olan ihtiyaç daha fazla görülür.

Cildiniz için hyalüronik asit mucizesi

Yetersiz su tüketimi, güneş, yanlış beslenme ve bozulan uyku düzeni cildimizde kuruluğa, kırışıklıklara ve ışıltısını kaybetmemize neden olur. İşte bu süreçte cildimize su desteği sağlayacak saf hyaluronik asit içerikli nem aşıları, hızlı ve mükemmel bir çözüm sunar. Nem aşısı, hem cildin ihtiyacı olan nemi ve esnekliğini geri kazanır hem de ışıl ışıl pürüzsüz bir efekte sahip olunmasını yardımcı olur.

Aşırı su kaybı yaşayan ciltlerde nem aşısı uygulaması ile cildin kaybettiği canlılık geri kazanılır ve cilt dokusunun doğal nemlendirme işlevi, yeniden harekete geçirir. Bu uygulama cildi yumuşatarak kaşıntı ve gerginlik hissini azaltıyor ve cildi sahip olduğu doğal rengine kavuşturuyor. Cildin kaybetmiş olduğu nemin yenilenmesinde etkili olan nem aşısı, içerisindeki suyu tutucu özelliği ile hyaluronik asit ve yağ asitleri içeren özel formülü ile cildi yumuşatıyor, gerginliği azaltır ve cilde ipeksi bir dokunuş katar.

nem aşısı
Görsel: nem aşısı

Hızlı, kolay ve ameliyatsız uygulama ile sağlıklı ciltlere ulaşmak mümkün

Estetik uygulamalarda hastaların yaşadığı ilk endişeler; iz kalması ve uygulama sonrası uzun süren bakım dönemi olur. Ancak gelişen estetik uygulamaları bu endişeleri ortadan kaldırır. Nem aşısının kolay uygulanabilirliği ve uzun süren etkisi ile kişiler hem rutin hayatlarına aynen devam eder hem de yenilenmiş bir cilt ile aynaya mutlu bakar. Ameliyatsız bir estetik uygulaması olan nem aşısı ile sadece 20 dakika süren bu yöntemle cilt kaybetmiş olduğu canlılığı tekrar kazanabilir. Uygulamanın sonuçları tek seansta hızlıca alınabilir ve ciltteki değişim, uygulama yapıldıktan 1 ay sonrasına kadar devam edilir. Nem aşısının kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik gösterir ve ciltte yarattığı etki ortalama bir yıl boyunca, yeni işlem uygulanmasına gerek kalmadan devam eder.

Cildiniz bu hissi hak ediyor

Nem aşısı, hylaüronik asit ve trigliseritler içeren özel içeriği ile cildin nem ortalamasını düzenler ve bozulan bariyer sistemini onarır, cilde ipeksi yumuşaklığını geri kazandırır. İşlemin gerçekleştirileceği bölgeye uygulanan lokal anestezi sonrasında cilt dokusuna ince iğneler yardımıyla küçük aralıklar ile hylaüronik asit enjekte edilir. Uygulama sonrasında minik ve hafif kızarıklıklar oluşabilir ancak bu durum kısa süre sonra kendiliğinden düzelir ve geriye ışıl ışıl pürüzsüz bir cilt kalır. Cildimize hak ettiği değer vererek aynaya baktığımızda mutu hissetmek hepimizin ihtiyacı olan şeydir. Bu nedenle, kendinizi iyi hissedeceğiniz her uygulama sizi hem mental hem de fiziki olarak rahatlatacaktır. Doğru uzman seçimi ve doğru uygulama ile bu hissi herkesin yaşaması gerekir.

nem aşısı
Görsel: nem aşısı

Kuru cilde nemlendirici uygulamak 

Çoğu kişi kuru cilde nemlendirici sürme hatasına düşmektedir. Ancak kremi uygulamak için doğru zaman banyo veya duş aldıktan hemen sonradır. Nemlendiricinin nemi buharlaşmadan önce hapsetmesine yardımcı olmak için cildiniz hafif nemli olmalı ancak ıslak olmamalıdır. Cilt nemliyken gözenekler hala açıktır ve bu da nemlendiricinin cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. Böylece cildiniz daha uzun süre nemli kalır.

Cildiniz yağlı diye nemlendirici kullanmamak 

Yağlı cilde sahip kişiler genellikle nemlendirici kullanmayı atlarlar. Genellikle ciltlerinin daha fazla neme ihtiyacı olmadığını düşünürler. Bazıları cildinin daha da yağlı hale geleceğini düşünür. Ancak ister yağlı ister kuru veya karma bir cildiniz olsun, yine de biraz nemlendirici uygulamanız gerekir. Yağlı ciltler için hafif, yağsız bir nemlendirici seçebilirsiniz. Örneğin daha az yağlı olduğu için su bazlı bir nemlendirici seçebilirsiniz. Bu tip nemlendiriciler cilt tarafından hızla emilir ve yağlı bir görünüm bırakmaz.

Sağlıklı günler dileriz 😊