Yaz Sona Eriyor!: Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

0
1472
Yaz Sona Eriyor!: Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri
Yaz Sona Eriyor!: Yaz Sonrası Cilt Bakım Önerileri

Yaz sonrası cildinizinn ne kadar kuru ve bakımsız göründüğünün farkındasınız, değil mi? Yaz sonrası bronzluğunuz yavaş yavaş giderken geriye kuru ve mat bir görünüm oluşuyor. Bir de yaz boyunca güneş koruması kullanmadınız ise eyvah! Cilt lekeleri de sonbahar mevsiminde kaçınılmaz hale gelir. Yaz boyunca ihmal ettiğiniz bakımları şimdi evde yapma zamanı! Evde cilt bakımı yaparak yaz sonrası cildinizin ihtiyacı olan nemi cildinize sağlayabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım!

Görsel 1: Yaz sonrası bronzluğunuz yavaş yavaş giderken geriye kuru ve mat bir görünüm oluşuyor.

Cildinizi Arındırın!

Yaz sonrası cildimizin mat ve solgun görünmesinin en büyük sebebi cildimizin kuruması ve ölü derilerin gözenekleri tıkaması… En basit anlatımıyla, cildinizin nefes alacak kanallarının tıkanması gibi düşünebilirsiniz.

Yüzünüzü kurutan yüz yıkama jellerini yaz sonrası bakımınıza dahil etmemelisiniz. Bu dönemde kullandığınız cilt bakım ürünleri cildinize nem sağlamak ve güneş hasarını onarmak üzerine olmalıdır. Unutmayın, sonbahar döneminde cilt bakımınızı ne kadar doğru yaparsanız, yılın geri kalanında cildiniz o kadar kusursuz görünecek!

Görsel 2: Yüzünüzü kurutan yüz yıkama jellerini yaz sonrası bakımınıza dahil etmemelisiniz.

Göz Çevresini Riske Atmayın!

Sonbaharda cildinizin en hassas noktası göz çevresi oluyor. Yaz boyunca UVA ve UVB ışınlarına maruz kalan göz çevresindeki güneş hasarı, bronzluğunuz geçtikçe ortaya çıkar. Bu nedenle sonbahar aylarında göz kremi kullananların arttığını görüyoruz.

Görsel 3: Sonbaharda cildinizin en hassas noktası göz çevresi oluyor.

Yaz Sonrası Hangi Serumu Kullanmalısınız?

Yaz aylarında asit bazlı serumlar kullanmak cildinizde istenmeyen leke oluşmasına yol açabilir. Eğer cildinizi güneşten koruyup, koruyamacağına emin değilseniz yaz sonrası serum kullanmak sizin için daha güvenli olacak. Yaz aylarından sonra cildinizdeki kuruluğu ortadan kaldırmak için hyalüronik asit ve bitkisel kaynaklı kompleks içeren serumlar kullanmalısınız.

Annelik Yolunda ekibi olarak, havaların soğumaya başlayacağı bu dönemlerde cildinize ve kendinize dikkat etmenizi temenni eder, mutlu günler dileriz!

Kaynaklar:

  1. https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/fall-skin-care
  2. https://www.vogue.co.uk/beauty/article/autumn-skin-routine
  3. https://www.simple.co.uk/skincare-tips/5-tips-to-boost-your-autumn-skincare-routine.html

Görsel Kaynak: https://www.cicianne.com/sonbaharda-cilt-bakimi-nasil-yapilir-sonbaharda-5-bakim-maske-onerisi/